MOBILEJak i czym otworzyć PDF?

Jak i czym otworzyć PDF?

PDF to obecnie jeden z najpopularniejszych formatów dokumentów. W tym formacie zapisywane są umowy, rachunki, faktury, instrukcje obsługi, książki, skany i wiele, wiele więcej. Nic więc dziwnego, że obecność odpowiedniego programu do obsługi tego typu plików w komputerze to obecnie wymóg, który warto spełnić.

Z pewnością godnym uwagi programem, który służy nie tylko do otwierania plików PDF jest Corel PDF Fusion. Co prawda program udostępniany jest w formie testowej, która działa przez 30 dni od instalacji, ale mimo to pozwala odkryć wszystkie funkcje tego programu oraz ocenić, czy tak zaawansowane rozwiązanie jest nam potrzebne. Oprócz podstawowej funkcji, jaką jest otwieranie wszystkich dokumentów PDF, narzędzie pozwala także przekonwertować dokumenty praktycznie w dowolnym formacie do formatu PDF. Warto wspomnieć, że program ten obsługuje ponad 100 różnych formatów dokumentów, od popularnych stosowanych np. w pakiecie biurowym Microsoft Office (doc, docx etc.) przez txt po formaty generowane przez darmowe pakiety biurowe typu OpenOffive lub LibreOffice.

Jak i czym otworzyć PDF? - zdjęcie

Oprócz tego za pomocą opisywanego programu możemy otworzyć wszystkie strony z arkusza kalkulacyjnego, dokumentów tekstowych, prezentacji etc., a następnie przekonwertować je do formatu PDF. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić dowolne modyfikacje w plikach – możemy dodać własny tekst, dodatkowe zakładki, komentarze itp. Na uwagę zasługuje z pewnością rozszerzone wsparcie dla dokumentów Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint, Microsoft Project, jak również Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Microsoft Visio oraz wielu innych. Jak widać nie jest to tylko program do otwierania, ale również do bardzo szerokiej edycji, a na tym nie kończą się jego umiejętności.

Za pomocą programu Corel PDF Fusion możemy również zmienić widok dokumentów, dodać oraz edytować tekst w dowolnym fragmencie dokumentu, jak również skorzystać z funkcji dodawania zakładek do komentarzy.  Ciekawostką jest także możliwość dodawania odnośników do innych stron, plików oraz witryn internetowych. Oprócz dodawania własnego tekstu, możemy również zmienić układ strony oraz formatowanie. Minusy? Przez ogromną liczbę funkcji program może wydawać się skomplikowany w obsłudze, choć z drugiej strony, jeśli ktoś poszukuje potężnego narzędzia do kompleksowej obsługi plików PDF, program Corel PDF Fusion będzie idealnym rozwiązaniem.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: