MOBILEZdjęcie SIMLOCKA w Orange - ile trwa, ile kosztuje

Zdjęcie SIMLOCKA w Orange - ile trwa, ile kosztuje

SIMLOCK to specjalne zabezpieczenie w telefonach komórkowych lub smartfonach. Z reguły zakładane jest producenta na życzenie operatora po to, aby klient nie mógł skorzystać z autoryzacji kart SIM pochodzących od innych operatorów. Na szczęście istnieje możliwość zdjęcia SIMLOCKA. W tym poradniku omawiamy zdjęcie SIMLOCKA w Orange - ile trwa oraz ile kosztuje.

 

Zdjęcie SIMLOCKA w Orange - ile trwa, ile kosztuje - zdjęcie
1. Najlepiej udać się do firmowego salonu Orange, gdyż w przypadku partnerskich placówek może się zdarzyć (choć nie jest to regułą), że zdjęcie SIMLOCKA nie będzie możliwe.

2. Należy zabrać wszystkie ważne dokumenty – potwierdzenie kupna telefonu w sieci Orange, wraz z datą zakupu oraz numerem IMEI.

3. Koszt zdjęcia SIMLOCKA w salonie Orange wynosi 77 zł.

4. Jeśli wszystkie dokumenty się zgadzają, uiszczamy opłatę w okienku kasy znajdującej się w salonie, a następnie wracamy do konsultanta z potwierdzeniem zapłaty.

5. Konsultant składa zamówienie na kod dla naszego telefonu/numeru IMEI.

6. Następnie należy oczekiwać na kod, który zostanie przesłany za pośrednictwem wiadomości SMS – średni czas oczekiwania wynosi 24 godziny. Jeśli trwa dłużej, to należy udać się ponownie do salonu i wyjaśnić sprawę.

7. Kiedy otrzymamy kod, należy przejść przez procedurę opisaną w wiadomości SMS, po czym zrestartować telefon komórkowy/smartfona.

8. Gotowe - SIMLOCK zostaje zdjęty, dzięki czemu możemy korzystać z karty SIM innego operatora.

Autor

Lukasz
2+2=

Komentarze - Zdjęcie SIMLOCKA w Orange - ile trwa, ile kosztuje

  • ~ Janciosik Zupełnie inną informację otrzymałem od konsultanta Orange. Zasadnicza różnica jest taka, że wg konsultanta, zdjęcie SimLocka w Salonie Orange odbywa się w mojej obecności i trwa minuty.

PARTNERZY SERWISU: