MOBILEJak przerobić PDF na JPG?

Jak przerobić PDF na JPG?

Format PDF to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych sposobów na zapisywanie najróżniejszych dokumentów, od umów o pracę, zleceń, rachunków, faktur, po książki oraz instrukcje obsługi. Niestety format ten ma pewne ograniczenia, sprawia również problem, gdy chcemy zawartość wyświetlić np. na telefonie lub telewizorze. Jak więc przerobić format PDF na JPG?

Niestety nie ma prostego sposobu, zaś zmiana rozszerzenia z .pdf na .jpg niczego nie zmieni. Możemy jednak zmienić każdą stronę dokumentu PDF na zdjęcie JPG za pomocą specjalnego programu. Co więcej instalując zaawansowane narzędzie będziemy w stanie nie tylko zmienić PDF na JPG, ale również wykonamy operację odwrotną, stworzymy dokumenty PDF z plików DOC, DOCX, XLSX etc. Jaki program zainstalować?

Ciekawą propozycją jest Doro PDF Writer. To prosty w obsłudze i w pełni bezpłatny program do tworzenia plików PDF na bazie dowolnych dokumentów (tekstu, arkusza kalkulacyjnego, zdjęć etc.) działający na zasadzie wirtualnej drukarki. Oczywiście proces ten można odwrócić i z pliku PDF stworzyć np. zdjęcie zapisane w formacie JPG. Za pomocą programu Doro PDF Writer stworzymy dokumenty w formacie PDF za pośrednictwem dowolnego narzędzia, które posiada opcję wydruku dokumentu. Opisywana aplikacja poradzi sobie z obsługą takich programów, jak edytory tekstu, pakiety biurowe, arkusze kalkulacyjne, edytory grafiki, przeglądarki internetowe, pakiety do prowadzenia firm i księgowości etc.

Jak przerobić PDF na JPG? - zdjęcie

Do najważniejszych cech Doro PDF Writer należy przede wszystkim prostota i skuteczność działania, wiele opcji konfiguracyjnych oraz uniwersalność, bowiem program współpracuje zarówno z najnowszymi systemami, jak i starszymi rozwiązaniami Microsoft Windows. Obsługa programu jest bardzo prosta i nawet początkujący użytkownicy poradzą sobie ze wszystkimi opcjami. Po edycji dokumentu lub innego materiału w dowolnym programie, zamiast opcji zapisu wybieramy opcję wydruku, a następnie klikamy na wirtualną drukarkę Doro PDF Writer. Po chwili pojawi się okno, w którym wybierzemy nazwę pliku, jego docelową lokalizację oraz inne dane opisowe, takie jak temat, słowa kluczowe, tytuł, autor, producent etc. Na uwagę zasługuje również możliwość ochrony tworzonego pliku za pomocą szyfrowania. Co więcej, oprócz domyślnego formatu PDF możemy ustawić inne formaty domyślne, takie jak TIFF, PNG czy JPEG.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: