SOFTWAREWindows 10 – strzał w… dziesiątkę?

Windows 10 – strzał w… dziesiątkę?

Już jutro odbędzie się długo wyczekiwana premiera systemu operacyjnego Windows 10, który ma być nie tyle ewolucją, co rewolucją polegającą na… powrocie do sprawdzonych rozwiązań w nowoczesnym opakowaniu. Zanim jednak zainstalujemy nową „Dziesiątkę” na swoich komputerach sprawdźmy, czego możemy się spodziewać.

 

Nawet laik ekspertem?

 

Warto zacząć od zapewnień Microsoftu na temat prostoty obsługi. Otóż zdaniem giganta z Redmond, jeśli ktoś miał kiedyś styczność ze starszymi systemami, takimi jak słynny XP czy niesławna Vista, obsługa nowego systemu Windows 10 nie powinna przysporzyć problemów. Wręcz przeciwnie – powinna być łatwa i intuicyjna, zaś odnalezienie nawet zaawansowanych opcji powinni być łatwe, proste i przyjemne. Najważniejsze zmiany? Chyba najgłośniej komentowaną, i to w pozytywnym sensie zmianą, jest powrót menu Start! Oczywiście wygląd i funkcjonalność jest odpowiednio „podkręcona”, jednak miłośnicy starszych rozwiązań powinni być zachwyceni z tego kroku. 

 

Windows 10 – strzał w… dziesiątkę? - zdjęcie

 

Początek nowej ery Internetu?

 

Być może brzmi trochę na wyrost, ale każdy, kto miał styczność z systemami Windows wie, że niemal od początku jednym z głównych składników była przeglądarka Internet Explorer. Windows 10 to początek końca tego rozwiązania, które wreszcie odchodzi do lamusa. Zapewne dla niektórych to koniec pewnej ery i początek nowego, być może wreszcie bezpiecznego i szybkiego przeglądania Internetu. Pomoże w tym nowa przeglądarka Microsoft Edge, która ma być stabilniejsza, szybsza i bardziej funkcjonalna. Jedną z nowych opcji ma być możliwość tworzenia notatek bezpośrednio na stronach np. notując ceny upatrzonych towarów czy też komentowania pracy programistów. Oczywiście notatkami będzie można się dzielić. Czekamy z niecierpliwością na możliwość przetestowania nowych funkcji.

 

Jeden dla wszystkich…

 

Kolejną ciekawostką jest unifikacja systemu. O co chodzi? Otóż Windows 10 będzie dostępny nie tylko na komputery stacjonarne i notebooki, ale również smartfony, tablety itp. Dzięki temu na każdym urządzeniu w domu będą te same opcje, ustawienia, dane prywatne itp. zaś komunikacja między nimi będzie intuicyjna i prosta. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: