SOFTWAREWindows 10 z aktualizacją Threshold 2 – co nowego?

Windows 10 z aktualizacją Threshold 2 – co nowego?

Windows 10 już na dobre zadomowił się na rynku i zyskuje coraz większą popularność wśród użytkowników. Co więcej, pozytywne opinie wielu grup, m.in. graczy dodatkowo zachęca do aktualizacji. Kolejną zachętą może być zbliżająca się wielkimi krokami duża aktualizacja, która oprócz tradycyjnych łatek zabezpieczeń przyniesie nowe funkcje i narzędzia.

 

Nowy, duży pakiet poprawek i nowych funkcji nosi nazwę Threshold 2 i już wkrótce, prawdopodobnie 10 listopada pojawi się na komputerach wszystkich użytkowników nowej „dziesiątki”. Wiadomo już, że producent zakończył wszystkie prace nad aktualizacją i nie powinno być żadnych opóźnień. Nowy build został oznaczony numeracją 1511. Wszystko wskazuje więc na to że aktualizacja jest gotowa do oficjalnego wprowadzenia na rynek. A co się zmieni?

 

Windows 10 z aktualizacją Threshold 2 – co nowego? - zdjęcie

 

Wiadomo, że Threshold 2 wprowadzi nowe funkcje do przeglądarki Edge. Jak się okazuje, będziemy w stanie wysyłać wiadomość SMS z komputera, co zresztą było bardzo modne już kilka lat temu. Czy teraz się przyjmie? W dobie darmowych pakietów może być z tym problem, ale być może osoby, które wolą pisać na komputerze docenią tą nowość. Ponadto pojawi się możliwość instalacji aplikacji na zewnętrznych nośnikach danych, dzięki czemu będziemy mogli przenosić programy pomiędzy różnymi komputerami.

 

Poprawce ulegnie również menu Start, które już teraz jest o wiele wygodniejsze, niż tradycyjne kafelki znane z „ósemki”. Udoskonalony zostanie także obecny w oprogramowaniu tryb tabletu, a wraz z aktualizacją zadebiutuje zmodyfikowane narzędzie Media Creation Tool. Czy to wszystkie nowości? Oczywiście nie, choć pełną specyfikację oraz listę zmian zapewne poznamy w dniu premiery. Warto czekać!

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: