SOFTWAREWindows 7 – koniec z uciążliwymi aktualizacjami?

Windows 7 – koniec z uciążliwymi aktualizacjami?

Posiadacze Windowsa 7 nadal są wierni temu systemowi i chcą z nim pozostać jak najdłużej. Mimo wysokiej niezawodności i stabilności, od czasu do czasu trzeba przeprowadzić reinstalację systemu i… wtedy zaczyna się koszmar. Posiadacze wersji pudełkowych z początku dystrybucji stoją przed widmem instalacji setek aktualizacji, co może trwać nawet kilkanaście godzin. Na szczęście jest na to recepta!

 

Windows 7 – koniec z uciążliwymi aktualizacjami? - zdjęcie

 

Żaden program, żadne pirackie działania, a starania Microsoftu o utrzymanie swojego systemu w dobrej kondycji. Dość późno, ale lepiej późno niż wcale, pojawił się zbiorczy pakiet aktualizacyjny dla Windows 7 SP1 oraz Windows Server 2008 R2. Dzięki temu aktualizacja systemu będzie znacznie szybsza i o niebo wygodniejsza. Koniec z instalowaniem kilkuset łatek? 

 

Na to wygląda, gdyż wygodny pakiet aktualizacyjny zawiera wszystkie łatki wydane od premiery Service Packa 1 do kwietnia 2016. Są tu zarówno łatki związane z bezpieczeństwem, jak i wszystkie inne, które zostały upublicznione. Pakiet ten możemy znaleźć w serwisie Microsoft Update. Wystarczy go zainstalować, a następnie dorzucić do kompletu kilka łatek wydanych w maju. To o wiele lepsze rozwiązanie. Jakieś minusy? Owszem - serwis ten działa tylko w Internet Explorerze i wykorzystuje kontrolki ActiveX.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: