INTERNETJak założyć bloga

Jak założyć bloga

Prywatne blogi internetowe stają się coraz popularniejsze. Z pewnością wśród Waszych znajomych znajdzie się ktoś, kto też prowadzi tego typu serwis. Blogi mogą być zarówno tematyczne (kulinarny, fotograficzny, motoryzacyjny, medyczny, itd), jak również traktować o wszystkich naszych codziennych sprawach, pełnić rolę swoistego pamiętnika, do którego dostęp ma szerokie grono odbiorców. Założenie własnego bloga wcale nie jest takie trudne! Jeśli chcielibyście to zrobić, wystarczy, że zastosujecie się do kilku instrukcji przedstawionych poniżej.

 

 

Jednym z najpopularniejszych polskich serwisów oferujących możliwość prowadzenia własnego bloga internetowego jest blog.pl. Aby założyć tam swojego bloga wystarczy, że w przeglądarce wpiszemy adres www.blog.pl. Kiedy już znajdziemy się na stronie, klikamy w opcję załóż bloga (duży pomarańczowy przycisk po prawej stronie ekranu).

 

Jak założyć bloga - zdjęcie

 

Kolejny krok to wybór typu naszego nowego bloga (klasyczny, mini lub foto), jego nazwy oraz domeny. Mamy tutaj cały szereg kategorii od kulinariów, przez modę, aż po motoryzację czy sport. Aby przejść dalej musimy zaakceptować regulamin.

 

Jak założyć bloga - zdjęcie 2

 

Jak założyć bloga - zdjęcie 3

 

Po akceptacji czas na rejestracje konta w serwisie blog.pl. Tutaj podajemy nasz aktualny adres e-mail oraz ustawiamy hasło, które będziemy wpisywać podczas logowanie się do bloga. To bardzo ważny krok! Po wpisaniu adresu e-mail na naszą skrzynkę przyjdzie wiadomość potwierdzająca. Należy ją otworzyć i kliknąć w znajdujący się tam link weryfikacyjny. Dzięki temu aktywujemy nasze konto na blog.pl i będziemy mogli zacząć dodawać wpisy na blogu.

 

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: