INTERNETAlternatywy dla webowych usług: Kalendarze

Alternatywy dla webowych usług: Kalendarze

Usługi w sieci są coraz bardziej popularne. Rzecz jasna nie chodzi o komunikatory czy bankowość elektroniczną, ale o usługi przydatne w pracy i nauce. Ostatnio pisaliśmy o desktopowych alternatywach dla usług poczty elektronicznej, dziś zaś wspomnimy o stacjonarnych kalendarzach.

I znów prostujemy: nie chodzi o kalendarze biurkowe czy też kieszonkowe, ale o kalendarze w postaci programów instalowanych na dysku komputera. Co prawda do kalendarza webowego, który dostępny jest np. w aplecie poczty Gmail mamy dostęp o każdej porze dnia i nocy oraz z każdego miejsca na świecie, ale jest jeden, niezwykle ważny warunek – dostęp do internetu. Jeśli nie posiadamy dostępu do sieci, nie mamy również dostępu do kalendarza, a w większości przypadków może to generować problemy – przegapione spotkanie, spóźnienie, brak możliwości ułożenia planu dnia itp. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem będzie dostęp do kalendarza stacjonarnego pod postacią konkretnej aplikacji.

 

Alternatywy dla webowych usług: Kalendarze - zdjęcieOstatnio pisaliśmy o stacjonarnych programach pocztowych. Jeśli korzystamy z klienta pocztowego Mozilla Thunderbird, możemy skorzystać z ciekawego dodatku o nazwie Mozilla Lightning. To następca popularnej aplikacji Mozilla Sunbird, który dodaje do popularnego programu pocztowego funkcję kalendarza i organizera zadań. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć wszystko pod ręką w postaci jednej, mocno rozbudowanej aplikacji. Od tej chwili wszystko będziemy mieć w jednym miejscu: listę zadań, kalendarze, maile etc.

Alternatywą może być również prosty kalendarz, który nie jest w żaden sposób połaczony z innym programem. Może to być również gadżet umieszczony na pulpicie komputera. Jeśli korzystamy z pakietu Microsoft Office, tam również znajdziemy ciekawy dodatek o nazwie Live Calendar. Największą zaletą wszystkich rozwiązań tego typu jest niezależność w stosunku do łącza internetowego.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: