GRYAutomatyczne sprawdzenie wymagań sprzętowych gry – poradnik

Automatyczne sprawdzenie wymagań sprzętowych gry – poradnik

Nie wiesz czy twój komputer spełnia wymagania sprzętowe interesującej Cię gry? Możesz to sprawdzić w mgnieniu oka, bez żadnej wiedzy. Wszystko zrobi za Ciebie sprawna aplikacja online!

 

Świetnym narzędziem powalającym na analizę naszego komputera pod względem wymagań konkretnej gry wideo jest aplikacja Can You Run it?. 

 

Automatyczne sprawdzenie wymagań sprzętowych gry – poradnik - zdjęcie

 

Pierwszym krokiem jest wybranie nazwy gry – wystarczy wpisać pierwsze litery tytuły, by system zaczął sugerować nam nazwę. Następnie klikamy na przycisk Can You Run It. 

 

Następuje teraz proces zbierania informacji o komputerze – może to potrwać chwilę, jednak aplikacja zapisze sobie informacje dotyczące naszego komputera i kolejne sprawdzenie wymagań będzie szybsze. Jeśli na tym etapie mamy problem – konieczne jest sprawdzenie czy nasz komputer pracuje na systemie Windows (od wersji 2000 wzwyż) oraz czy aplikacja jest uruchomiona na przeglądarce Internet Exploler, Firefox lub Chrome. Konieczne jest również posiadanie zainstalowanej wtyczki Java lub ActiveX (dla IE). 

 

Wynik wydajności naszego komputera jest podawany w formie obrazkowej: 

 

 

Automatyczne sprawdzenie wymagań sprzętowych gry – poradnik - zdjęcie 2

 

 

Niżej znajduje się dokładna analiza sprzętowa. W zakładce Minimum sprawdzamy czy gra w ogóle się uruchomi:

 

 

Automatyczne sprawdzenie wymagań sprzętowych gry – poradnik - zdjęcie 3

 

Automatyczne sprawdzenie wymagań sprzętowych gry – poradnik - zdjęcie 4

 

W zakładce Recommended pojawiają się konfiguracja komputera, która jest zalecana przed producenta. Jest to komputer pozwalający na uruchomienie gry w najwyższej rozdzielczości, z włączonymi wszystkimi efektami i specjalnych technologiami. Warto zauważyć, że nawet, jeśli jeden element naszego komputera nie spełnia rekomendowanych wymagań (np. w poniższym przypadku jest to karta graficzna), to nie oznacza, że komputer będzie w stanie uruchomić grę tylko w niskiej rozdzielczości.  W przypadku gry Need For Speed Rivals – gra bez kłopotu działała w rozdzielczości Full HD przy zachowaniu płynności wyświetlania grafiki na poziomie 30 klatek na sekundę. 

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: