GRYBundle, czyli zestawy gier, za które płacisz ile chcesz!

Bundle, czyli zestawy gier, za które płacisz ile chcesz!

Akcja Humble Bundle zapoczątkowała świetny dla graczy trend w udostępnianiu gier za niewielką, w zasadzie dowolną opłatą. Na kilku witrynach internetowych organizowane są kilku lub kilkunastodniowe akcje, w których możemy kupić gry za dolara. Jak to działa? 

 

Pionierem było Humble Bundle z maksymą płać ile chcesz. Oznaczało to, że twórcy przygotowywali ofertę gier niezależnych, którą widniała w serwisie przez 14 dni. Każdy użytkownik mógł zapłacić ile chciał – 1 centa, albo 100 dolarów.  Kwota była dowolna, ale za każdym razem otrzymywał to samo: klucze do Steam, Desura oraz możliwość ściągnięcia gry bez DRM. Z czasem akcja wyewoluowała – minimalna kwota to 1 dolar, by otrzymać kody Steam. Jeśli nie zależy Ci na połączeniu gry z tą usługą, możesz kupić je nawet za 1 centa. Zwykle oferta składa się z dwóch segmentów: część gier można odblokować po przekroczeniu średniej wpłaty, która najczęściej oscyluje w granicy 4 – 5 dolarów. 

 

Bundle, czyli zestawy gier, za które płacisz ile chcesz! - zdjęcie

 

Pieniądze zebrane w ramach akcji są rozdysponowane między organizatorów akcji, twórców gier oraz organizacje charytatywne. Podział pieniędzy z twojego datku zależy od Ciebie – sam określasz suwaczkami ile pieniędzy idzie na określony cel. Transakcję w Humble Bundle możesz dokonać za pośrednictwem PayPal, albo karty kredytowej. Dostęp do gier jest błyskawiczny. 

 

Popularność akcji Humble Bundle spowodowała, że wiele pojawiło się wiele podobnych serwisów, które oferują gry na takich samych zasadach, albo zbliżonych – z minimalną kwotą ustaloną indywidualnie lub przez średnią wpłatę użytkowników. Do takich serwisów należy Indie Royale, Bundle Stars oraz Indie Gala. Warto sprawdzać je co jakiś czas w poszukiwaniu ciekawych gier.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: