TECHNOLOGIENajlepsze gry arcade na Androida

Najlepsze gry arcade na Androida

TECHNOLOGIE 0

Arcade to jeden z najstarszych gatunków gier komputerowych. Obecnie jest on także niezwykle popularny wśród posiadaczy urządzeń mobilnych. Gry arcade cechuje przede wszystkim prostota, szybka akcja oraz bardzo często skromna oprawa audio-wizualna (chociaż rzecz jasna są wyjątki). Tytuły arcade doskonale sprawdzają się w czasie krótkich przerw w szkole, pracy czy podczas podróży komunikacją miejską. Jedna sesja może bowiem trwać zaledwie kilka, czy kilkanaście minut. Poniższy ranking przedstawi kilka, naszym zdaniem najlepszych darmowych tytułów, które godnie reprezentują wspomniany wcześniej gatunek. Zaczynamy!

 

Najlepsze gry arcade na Androida - zdjęcie

 

Na pierwszy ogień idzie Jetpack Joyride. To bowiem doskonałe połączenie klasyki gatunku z kilkoma świeżymi pomysłami. Na początku warto wspomnieć, że gra zaoferuje całkiem przyjemną dla oka grafikę 2D i odpowiednią oprawę dźwiękową. Tytuł ten przypomina nieco klasyczne gry arcade z lat 90-tych poprzedniego stulecia, które spotkać można było w licznych wtedy salonach gier. Zadanie gracza polega na oczyszczeniu miasta ze złowrogich jednostek. Co ciekawe, dokonać tego ma zbuntowanych urzędnik, który jakimś cudem wyposażony zostaje w tytułowy jetpack. Po drodze możemy zbierać liczne ulepszenia, pokonywać coraz to liczniejsze hordy przeciwników i co jakiś czas walczyć z wymagającym bossem. Nasz wynik ponadto możemy opublikować na tablicy wyników, która później dostępna jest online dla graczy z całego świata. Polecamy zarówno starszym, jak i nieco młodszym miłośnikom klasyki.

 

Najlepsze gry arcade na Androida - zdjęcie 2

 

Kolejny na naszej liście tytuł to już typowy klasyk. Mowa tutaj bowiem o Icy Tower Classic, czyli wiernej kopii znanego z komputerów PC Icy Tower. Mamy tutaj więc wszystko to, co w oryginale z lat 90-tych XX wieku. Niemniej jednak grę możemy zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Wystarczy, że mamy przy sobie smartfona. Dla tych, którzy nie mieli okazji nigdy zagrać w Icy Tower, przypomnę że zadanie gracza polega na wspinaniu się/wskakiwaniu na szczyt wieży. Na początku nie jest to trudne, gdyż platformy od których się odbijamy są szerokie i gęsto rozstawione. Niemniej jednak im wyżej, tym trudniej. Zmienia się zarówno sceneria jak również poziom trudności. Po odpowiednim treningu możemy wykonywać rozliczne combosy i dostawać za nie dodatkowe punkty. Po skończonej grze nasz rekord możemy opublikować na tablicy online. Warto dodać, że sterowanie w grze zostało odpowiednio zmodyfikowane w taki sposób, by nie stwarzało problemów w czasie korzystania z ekranu dotykowego.

 

Najlepsze gry arcade na Androida - zdjęcie 3

 

Spider Guy - to trzecia na naszej liście pozycja jeśli chodzi o najlepsze darmowe gry arcade na urzadzenia mobilne z systemem Android. Tym razem gracz wciela się w postać człowieka-pająka, który zyskał niezwykłe moce po ugryzieniu przez radioaktywnego pająka. Jedną z umiejętności jest rozpuszczanie mocnych i elastycznych sieci, co pozwala naszemu bohaterowi na szybkie przemieszczanie się w miejskiej dżungli. Nasze zadanie jest proste - musimy dotrzeć jak najdalej zahaczając sieć o ściany budynków i uważając na liczne przeszkody, które spotkamy na naszej drodze. Zasada bardzo prosto. Niemniej jednak z levelu na level gra staje się coraz bardziej wymagająca i aby otrzymać satysfakcjonującą ilość punktów, musimy wykazać się sporym refleksem i sprytem.

 

Najlepsze gry arcade na Androida - zdjęcie 4

 

Na końcu naszej listy znalazł się tytuł sygnowany przez Miniclip.com - serwis, który oferuje dostęp do tysięcy gier na przeglądarkę. Tym razem jednak chodzi o tytuł stworzony specjalnie dla urządzeń z Androidem. Mam tutaj na myśli Gravity Guy FREE. Jak sama nazwa wskazuje, gra jest całkowicie za darmo. Jest to pozycja wręcz obowiązkowa dla fanów gatunku arcade. Całość okraszona została niezłą grafiką oraz ciekawymi efektami dźwiękowymi. Animacja jest płynna i sama gra nie zajmuje wiele miejsca w pamięci naszego urządzenia. Gravity Guy, tytułowy bohater musi jak najszybciej uciesz ze złowrogiej planety, na której się znalazł. Naszym zadaniem jest mu w tym pomóc. W czasie lotu napotkamy po drodze liczne wrogie jednostki. Aby je pokonać, musimy ulepszać broń poprzez zdobywane power-up'y. Najgroźniejsi jednak są bossowie! Czy zdołasz uciec pokonując po drodze wszystkich przeciwników?

 

Najlepsze gry arcade na Androida - zdjęcie 5

 

Jak sami widzicie, darmowych gier typu arcade, w które na prawdę warto zagrać jest sporo. A może sami macie jakieś inne propozycję? Jeśli tak, koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!

 

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: