GRYŚródziemie Cień Mordoru - premiera

Śródziemie Cień Mordoru - premiera

Dziś do polskich sklepów trafia gra akcji z uniwersum Władcy Pierścieni - Śródziemie Cień Mordoru

 

Śródziemie Cień Mordoru - premiera - zdjęcie

 

Za przygotowanie gry odpowiada studio Monolith Productions, znane z serii Blood, Alien vs Predator 2 czy serii F.E.A.R. Producent stworzył również grę w świecie Władcy Pierścieni: Guardians of Middle-Earth, nastawioną na rozgrywki sieciowe. 

 

Śródziemie Cień Mordoru to produkcja zbudowana z myślą o poznawaniu historii w trybie dla pojedynczego gracza.

 

Śródziemie Cień Mordoru - premiera - zdjęcie 2

 

Fabularnie gra została osadzona między wydarzeniami z Hobbita i Władcy Pierścieni. Naszym protagonistą jest były zwiadowca, który stracił rodzinę przez Saurona. Poprzysięga mu zemstę i rozpoczyna walkę z całymi hordami przeciwników. 

 

Śródziemie Cień Mordoru - premiera - zdjęcie 3

 

Mechanika rozgrywki Śródziemie Cień Mordoru jest typowa dla gier hack'n'slash. Elementy RPG, takie jak możliwość zbierania przedmiotów, ulepszania ich i zdobywanie doświadczenia, zostały uproszczone. Gra skupia się głównie na dynamicznej akcji i efektownej walce, podczas której możemy wykorzystać broń białą, dalekosiężną oraz magię. Całość została podana w bardzo atrakcyjnej formie. Na uwagę zasługuje świetna oprawa graficzna oraz dźwiękowa, wliczając w to zarówno muzykę, jak i aktorów, podkładających głos pod postacie.

 

Śródziemie Cień Mordoru - premiera - zdjęcie 4

 

 

Producent i wydawca zapewnili już, że Śródziemie Cień Mordoru będzie rozszerzane dodatkami typu DLC. Do gry można zamówić już Season Pass, dający dostęp do wszystkich rozszerzeń, jakie pojawią się w przyszłości. Można liczyć m.in. na zestawy nowych misji oraz przedmioty.

 

Śródziemie Cień Mordoru zostało bardzo ciepło przyjęte przez recenzentów. Średnia ocena według serwisu MetaCritic to 85%. 

 

Śródziemie Cień Mordoru - premiera - zdjęcie 5

 

Śródziemie Cień Mordoru jest dostępne w wersji PC i na konsolach: PS3, PS4, Xbox 360 oraz Xbox One w polskiej wersji językowej (napisy). W przypadku wersji PC cena wynosi ok. 110 zł, natomiast wersje konsolowe są droższe i kosztują ok. 200 zł. Od dziś można kupić jedynie wersję PC. Gra na konsole nowej generacji zostanie wydana w piątek, a posiadacze Xboksów 360 i PS3 muszą poczekać do 21 listopada.

 

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: