SOFTWAREJak całkowicie wyłączyć indeksowanie plików w systemie Windows?

Jak całkowicie wyłączyć indeksowanie plików w systemie Windows?

Indeksowanie plików w systemie Windows to przydatna funkcja, jeśli często wyszukujemy pliki na komputerze. Jeśli jednak nie korzystamy z tej funkcji, jej aktywność może być zbędna. Jak więc wyłaczyć indeksowanie plików?

Jeśli doskonale wiemy, gdzie przechowujemy swoje pliki i nie korzystamy zbyt często z funkcji wyszukiwania, wyłączenie indeksowania nie będzie problemem, a co więcej, może pozytywnie wpłynąć na ogólną wydajność komputera. Wyłączenie tej funkcji nie jest trudne i nawet początkujący użytkownicy sobie z tym poradzą.

W pierwszej kolejności przechodzimy do Menu Start, a następnie klikamy prawym przyciskiem myszy na opcji Komputer i z menu kontekstowego wybieramy Zarządzaj – pojawi się okno o nazwie Zarządzanie komputerem.

Jak całkowicie wyłączyć indeksowanie plików w systemie Windows? - zdjęcie

Jak całkowicie wyłączyć indeksowanie plików w systemie Windows? - zdjęcie 2

W następnym kroku kierujemy się do Usługi i aplikacje, a następnie po prawej stronie wybieramy Usługi. Po kilku chwilach system załaduje wszystkie usługi. Po załadowaniu usług wyszukujemy pozycję o nazwie Windows Search, klikamy na niej prawym przyciskiem myszy i wybieramy Właściwości.

Jak całkowicie wyłączyć indeksowanie plików w systemie Windows? - zdjęcie 3

W zakładce Ogólne w polu Typ uruchomienia ustawiamy funkcję Wyłączony i zatwierdzamy wszystko przyciskiem OK. Po dokonaniu wszystkich zmian należy ponownie uruchomić komputer.

Jak całkowicie wyłączyć indeksowanie plików w systemie Windows? - zdjęcie 4

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak całkowicie wyłączyć indeksowanie plików w systemie Windows?

  • ~ Marek nic to nie daje - dalej po uruchomieniu WIN EXPLORER w pasku adresowym zasuwa w kolko ZIELONY SCROLL BAR a Pecet jest wolny

PARTNERZY SERWISU: