INTERNETCzym jest Piano?

Czym jest Piano?

Piano to zupełnie nietypowa usługa w polskim Internecie, w którym nie jest spopularyzowany płatny dostęp do treści. Piano stara się to zmienić i pozwolić na monetyzację treści inną formą niż reklamy. Co ma z tego użytkownik? Jakie są warunki?

 

Czym jest Piano? - zdjęcie

 

Zasady Piano są proste – kupując abonament na miesiąc musimy zapłacić 19,99 zł, który da nam dostęp do wszystkich serwisów wspierających system Piano. Pełną ofertę można zawsze sprawdzić na stronie internetowej usługi, ale są to głównie serwisy grupy Agora (np. Gazeta Wyborcza, Sport.pl, Wyborcza.biz), Polskiego Radia, gazet regionalnych (Gazeta Pomorska, Dziennik Łódzki, Gazeta Wrocławska itd.), Super Expressu oraz branżowe: Forbes, Murator czy MjakMama. Aktualnie oferta składa się z 46 serwisów. Wchodząc na jeden z nich, na górze strony, pojawia się okienko logowania do Piano. Jeśli mamy konto – możemy się zalogować. Jeśli nie – możemy zarejestrować się. Jeśli to zrobimy, to witryna, na której odbędzie się proces otrzyma 40% wpłaconej przez nas kwoty. Reszta stron należących do rodziny Piano, otrzyma 30%, a pozostałą kwotę zatrzyma właściciel i administrator usługi.

 

Czym jest Piano? - zdjęcie 2

 

Serwisy są również dostępne dla użytkowników nieposiadających abonamentu Piano, ale albo w formie ograniczonej (np. 10 artykułów miesięcznie za darmo), albo subskrybenci usługi mają dostęp do darmowych treści, niedostępnych w wersji bezpłatnej: np. lepsza jakość transmisji radiowych w Polskim Radiu, e-wydania czasopism i gazet, dodatkowe działy itd. Każdego dnia w ramach subskrypcji Piano pojawia się kilkaset materiałów tekstowych oraz multimedialnych.

 

Czym jest Piano? - zdjęcie 3

 

Piano to bez wątpienia rewolucja w polskim Internecie. Czy płacenie za treści internetowe się przyjmie? Czas pokaże. Na razie widać, że usługa cały czas się rozwija.

Autor

Michał
2+2=

Komentarze - Czym jest Piano?

  • ~ Tadeusz Ustawiasz User-Agent na googlebot i lejesz na Piano po całości...Poza tym, jeśli się coś daje komukolwiek jakkolwiek za darmo, to nie ma TECHNICZNYCH możliwości, aby komukolwiek tą samą treść zablokować.

PARTNERZY SERWISU: