GRYFIFA 15 – premiera

FIFA 15 – premiera

Już 25 września w polskich sklepach pojawi się FIFA 15, kolejna część najbardziej znanego symulatora piłkarskiego, który jest wydawany już od połowy lat dziewięćdziesiątych.  Jakie nowości przygotowano w najnowszej wersji? 

 

FIFA 15 – premiera - zdjęcie

 

Od wielu lat twórcy serii FIFA spotykają się z zarzutem, że zmiany w kolejnej częściach są kosmetyczne i sprowadzają się głównie do aktualizacji składów i drobnych modyfikacji w mechanice rozgrywki. W przypadku FIFA 15 zmian jest więcej, szczególnie w wersji PC.

 

FIFA 15 – premiera - zdjęcie 2

 

FIFA 15 przygotowana z myślą o komputerach ma znacznie poprawioną grafikę. Widać to zarówno w przypadku wyglądu modeli piłkarzy, jak i po otoczeniu.  Wyraźnie poprawiono wygląd kibiców, którzy są już trójwymiarowymi postaciami.  

 

Znacznie polepszona jakość oprawy graficznej wpływa na wymagania sprzętowe. By uruchomić FIFA 15 w pełnej krasie, potrzebny jest lepszy komputer niż w przypadku poprzednika. Wymagania FIFA 15 jest w stanie spełnić niemal każdy współczesny komputer klasy PC, choć wiele laptopów może mieć problem ze sprostaniem temu zadaniu, bowiem wymagany jest czterordzeniowy procesor klasy Q6600, 4 GB pamięci RAM i karta graficzna klasy ATI Radeon HD 5770 czy NVIDIA GTX 650. Jeśli nie jesteś pewny czy twój komputer jest w stanie sprostać wymaganiom FIFA 15 - sprawdź wersję demo

 

FIFA 15 – premiera - zdjęcie 3

 

Po rozegraniu meczu w demie FIFA 15 widać, że zmiany nie dotknęły tylko warstwy wizualnej. Gra posiada zmodyfikowany silnik fizyczny: piłka po strzałach zachowuje się bardziej realistycznie. Inaczej rozwiązano kwestie podań, szczególnie dośrodkowań i lobów, które są teraz trudniejsze do wykonania. Zmieniono zachowanie bramkarzy, którzy agresywniej atakują piłkę na przedpolu. 

 

Poza zmianami w mechanice rozgrywki i ulepszeniu grafiki, FIFA 15 oferuje to, co miłośnicy FIFA 14 dobrze znają: wiele trybów rozgrywki i emocjonujący multiplayer. Gracz może rozegrać pojedynczy sezon, stworzyć turniej czy wcielić się w rolę menedżera i prowadzić klub przez kilka sezonów. W Zostań Gwiazdą, gracz może stworzyć piłkarza i poprowadzić go po szczeblach kariery, a FIFA Ultimate Team urozmaica zabawę, wprowadzając element gry karcianej do świata futbolu. 

 

FIFA 15 – premiera - zdjęcie 4

 

Podobnie jak w poprzednich częściach, tak i w FIFA 15, gra stawia na szeroki wachlarz atrakcji dla osób lubiących pojedynki sieciowe. Można toczyć walki 11 na 11, w których każdy gracz kieruje jednym zawodnikiem lub rozgrywać mecze kontrolując całą drużynę. Będą to zarówno mecze towarzyskie, jak i rankingowe czy w ramach FIFA Ultimate Team. 

 

FIFA 15 – premiera - zdjęcie 5

 

FIFA 15 jest do kupienia w polskiej wersji językowej na PC i popularnych konsolach. Gracz może zdecydować się na wersję cyfrową, dystrybuowaną na Origin lub tradycyjne, pudełkowe wydanie. Cena wersji PC to ok. 140 zł. Za odmiany konsole trzeba zapłacić od 200 do 230 zł. 

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: