GRYPES 2018 – spartańskie rozgrywki

PES 2018 – spartańskie rozgrywki

Pojedynek pomiędzy FIFĄ i PES’em trwa od wielu lat. Raz jedna odsłona jest lepsza, raz druga, choć wydaje się, że pod względem popularności wyraźną przewagę ma FIFA. To głównie zasługa kompletu licencji, działań marketingowych oraz ogólnego nastawienia do serii. PES jest trudniejszy w odbiorze, a nie wszyscy są na to gotowi. Większość po prostu woli rozegrać mecz bez stresu i problemów. Dla kogo jest więc nowy PES 2018?

 

PES 2018 – spartańskie rozgrywki - zdjęcie

 

Obie gry można porównać do… auta sportowego. PES to spartański samochód, który świetnie sprawdzi się na torze, kierowca wyczuje go błyskawicznie i będzie w stanie wycisnąć z niego wszystko, co oferuje. W zamian dostanie w pełni oddaną maszynę, która pokaże co potrafi, ale nie wybaczy błędów i zaoferuje dość skromny komfort.

 

 

FIFA z kolei to luksusowe sportowe coupe, ze świetnym wyposażeniem, szybkie i imponujące, ale na torze zacznie marudzić – większa waga, nieco bardziej miękkie zawieszenie oraz cały wachlarz systemów poprawiających jazdę, które ograniczają i wyręczają kierowcę z wielu zadań. Mimo to jazda jest przyjemna i relaksująca.

 

 

PES 2018, jak to zwykle bywa, ma ogromne braki w licencji, interfejs jest bardzo skromny i prosty, zaś rozgrywka wymagająca, bez wodotrysków i fizycznych przekłamań. W tym przypadku mecz toczy się tak, jak w rzeczywistości i samotny rajd przez całe boisko graniczy z cudem. FIFA oferuje przyjemną rozgrywkę, nieco mniej wymagającą i z większą dozą atrakcji. Co jest lepsze? Trudno wybrać…

 

FIFA to gra prostsza w odbiorze i już po uruchomieniu – kompletna. W przypadku PES’a musimy liczyć się z tym, że nie otrzymamy pełnej licencji i będziemy musieli sami postarać się o naprawienie tego problemu. Możemy przykładowo ściągnąć specjalną nieoficjalną łatkę z oryginalnymi strojami, nazwami i emblematami drużyn. Czy to duży problem? Oczywiście nie, ale… pewien niedosyt pozostaje.

 

 

 

PES 2018 to mimo wszystko wspaniała gra, ogromna dawka piłkarskiej rozrywki na najwyższym poziomie, zaś nowości wprowadzone przez Konami z pewnością zachęcają do sprawdzenia. Na uwagę zasługuje również oprawa graficzna, która dzięki technologii Real Capture prezentuje się naprawdę fantastycznie. Jeśli ktoś nigdy nie grał w PES’a, powinien dać grze szansę, choćby za pomocą dostępnego na PC dema. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: