SOFTWAREJak i czym otworzyć DOCX?

Jak i czym otworzyć DOCX?

Pakiet Microsoft Office to obecnie jeden z najpopularniejszych pakietów biurowych, na którym pracują nie tylko w wielkich firmach, ale również użytkownicy w domowym zaciszu. Wraz z popularnością pakietu popularność zyskuje format DOCX. Niestety nie jest to dobra wiadomość dla tych, którzy nie posiadają tego pakietu, a muszą otworzyć plik zapisany w domyślnym formacie. Na szczęście jest darmowe rozwiązanie tego problemu.

Jeśli potrzebujmy jedynie otworzyć i wydrukować plik w formacie DOCX, zakup całego pakietu mija się z celem, dlatego też warto pobrać program, który wyświetli zawartość takiego dokumentu i umożliwi jego wygodny i szybki wydruk. Przykładem takiego programu może być Word Viewer. To bezpłatne i bardzo przydatne oprogramowanie udostępniane przez firmę Microsoft służące do przeglądania, kopiowania oraz drukowania dokumentów stworzonych w programie Word. Ze względu na fakt, że jest to produkt firmy Microsoft, możemy być pewni całkowitej zgodności formatowania i układu dokumentu względem źródła.

Jak i czym otworzyć DOCX? - zdjęcie

Program Word Viewer przyda się przede wszystkim użytkownikom, którzy nie posiadają płatnego pakietu biurowego Microsoft Office, ale muszą wyświetlić, skopiować lub wydrukować dokument stworzony wcześniej za pomocą jednego ze składników – edytora tekstu Word. Program Word Viewer obsługuje praktycznie wszystkie znane z Office programy plików, takie jak dokumenty programu Word (.docx, .doc), dokumenty z obsługą makr programu Word (.docm), teksty sformatowane RTF (.rtf), zwykłe teksty (.txt), formaty stron sieci Web (.htm, .html, .mht, .mhtml), WordPerfect 5.x (.wpd), WordPerfect 6.x (.doc, .wpd), Works 6.0 (.wps), Works 7.0 (.wps) oraz XML (.xml).

Obsługa jest oczywiście bardzo prosta i ogranicza się praktycznie do zainstalowania programu, a następnie otworzenia pliku DOCX podwójnym kliknięciem lewym przyciskiem myszy.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: