MOBILEExcel – tabele przestawne

Excel – tabele przestawne

Dla większości osób, które nie miały styczności z arkuszem kalkulacyjnym Excel, jego obsługa może wydawać się trudna lub całkowicie abstrakcyjna. Na szczęście w sieci możemy znaleźć liczne instrukcje i wskazówki. Jedną z nich jest nasz krótki poradnik dotyczący tabel przestawnych. Sprawdźmy, jak je stworzyć.


W pierwszym kroku, po uruchomieniu arkusza kalkulacyjnego Excel, na karcie Wstawianie klikamy na przycisk Tabela Przestawna. W nowym oknie Tworzenie tabeli przestawnej zaznaczamy opcję Zaznacz tabelę lub zakres, a następnie sprawdzamy zakres komórek w polu Tabela/zakres.
   
Excel – tabele przestawne - zdjęcie

W następnym kroku należy wykonać jedną z operacji. Jeśli chcemy umieścić raport w formie tabeli przestawnej w nowym arkuszu w taki sposób, aby zaczynał się w komórce A1, wystarczy kliknąć pozycję Nowy arkusz. Jeśli jednak chcemy umieścić raport w formie tabeli przestawnej w określonej lokalizacji w istniejącym arkuszu, należy wybrać opcję Istniejący arkusz, a w następnym kroku w polu Lokalizacja określić pierwszą komórkę zakresu komórek.

Aby zatwierdzić wszystkie opcje klikamy na przycisk OK. Jeśli wszystkie kroki zostały wykonane prawidłowo, Excel powinien dodać pusty raport w formie tabeli przestawnej do określonej lokalizacji i wyświetlić okno Lista pól tabeli przestawnej, co z kolei umożliwia dodanie pól, utworzenie układu, dostosowanie raportu etc.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: