MOBILEJak przyspieszyć system Google Android?

Jak przyspieszyć system Google Android?

Android, podobnie jak każdy inny system operacyjny potrafi czasem obniżyć swoją wydajność, spowolnić działanie niektórych aplikacji lub całego urządzenia. Powodem może być niewystarczająca pojemność pamięci RAM, która zajmowana jest przez różne procesy, np. związane z obsługą widżetów. Sprawdźmy więc, jak w prosty sposób uwolnić pamięć RAM i tym samym przyspieszyć system.

 

Urządzenia z dużą ilość pamięci RAM, np. 2GB lub więcej zazwyczaj nie mają większych problemów z wydajnością i nawet stworzenie kilku pulpitów z dużą ilością widżetów, dodatków i ikon nie powinno wpłynąć na ogólną wydajność. Co innego urządzenia starsze lub z niższej półki z pamięcią na poziomie 1 GB lub mniej. W takich przypadkach przeładowanie ekranów dodatkami może skutkować obniżoną wydajnością. Sposób na to jest prosty – wystarczy wyczyścić wszystkie pulpity ze zbędnych elementów, lub pogrupować je w osobnych folderach.

 

Jak przyspieszyć system Google Android? - zdjęcie

 

Aby uwolnić zasoby urządzenia, wystarczy usunąć zbędne widżety oraz ikony aplikacji. W tym celu przytrzymujemy palcem wybrany widżet i przesuwamy go w odpowiednie miejsce, zazwyczaj w górnej części ekranu. W zależności od urządzenia oraz wersji systemu, możemy również zmniejszyć ilość pulpitów. W tym celu przytrzymujemy palec na ekranie w wolnym miejscu, a następnie z dostępnych opcji wybieramy odpowiednią pozycję. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: