MOBILEJak usunąć konto Google ze smartfona?

Jak usunąć konto Google ze smartfona?

Korzystanie z telefonu z systemem Android zazwyczaj wiąże się z założeniem konta Google. Oczywiście możemy tego uniknąć, ale wtedy funkcjonalność smartfona zostanie mocno ograniczona. Mimo to niektórzy chcą usunąć konto Google z telefonu. Podpowiadamy, jak to zrobić.

 

Pierwszą i oczywistą metodą jest przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych. Co prawda wiąże się to z usunięciem wszystkich danych z urządzenia, ale jeśli planujemy sprzedać smartfona, jest to najlepszy sposób na ochronę naszych danych osobowych. W tym celu przechodzimy do ustawień smartfona, wybieramy opcję „Kopia i kasowanie danych”, a następnie wybieramy zakładkę „Ustawienia fabryczne”.

 

Jeśli jednak chcemy wykasować tylko jedno konto Google by zastąpić je innym, wystarczy wejść do ustawień urządzenia, a następnie wybrać zakładkę „Konta”. Będą tam widoczne wszystkie konta aktywne na danym urządzeniu począwszy od Facebooka, przez LinkedIn na Google kończąc. W tym miejscu możemy zdecydować, które konto chcemy usunąć. Oczywiście usunięcie konta nie oznacza, że zostaje ono całkowicie zamknięte, a jedynie wyłączone na danym urządzeniu.

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak usunąć konto Google ze smartfona?

  • ~ adam Do ~SerwisGsmCzłowieku ,wierutne bzdury to ty piszesz.
  • ~ SerwisGsm Wierutne bzdury, jak zrobimy ustawienia fabryczne bez wcześniejszego usunięcia konta Google z systemu to dopiero zablokujemy sobie telefon i czekają nas spore koszta w serwisie.

PARTNERZY SERWISU: