INTERNETJak odzyskać hasło do routera?

Jak odzyskać hasło do routera?

Zapomniałeś hasła dające dostęp do opcji konfiguracyjnych routera? Nie ma obaw - mamy proste rozwiązanie, które da Ci dostęp do panelu sterowania, ale wymusi ponowną konfigurację sieci. 

 

Musisz przygotować wykałaczkę, albo innego rodzaju cieniutką rzecz, którą możesz wykorzystać do wciśnięcia przycisku reset, który znajduje się na obudowie routera. Najczęściej będzie to niewielki przycisk, z tyłu obudowy. By nikt przez przypadek go nie kliknął, jest ukryty w głębi obudowy, więc warto mieć pod ręką wykałaczkę. Wciśnij przycisk reset i poczekaj, aż urządzenie włączy się ponownie. Może to potrwać kilkanaście sekund. 

 

Jak odzyskać hasło do routera? - zdjęcie

 

Reset ustawień routera pozwoli na nowo skonfigurować hasło dostępowe do routera, ale będzie to jednoznaczne z ponowną konfiguracją. Cały proces konfiguracji znajdziesz w instrukcji swojego routera lub na stronie internetowej producenta urządzenia. Najczęściej domyślna nazwa użytkownika i hasła to admin, a IP, który należy wpisać w przeglądarce by dokonać konfiguracji to 192.168.0.1, 192.168.1.1 lub podobny.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: