INTERNETJak oglądać filmy online?

Jak oglądać filmy online?

Nie lubisz chodzić do kina? Chcesz oglądać filmy online? Można zrobić to legalnie i za darmo!

 

W polskiej części Internetu istnieje wiele serwisów oferujących darmowe filmy, które możemy oglądać tak jak filmy na YouTube. Streaming jest wygodny – zaczynamy projekcję już po kilku sekundach od uruchomienia filmu. Do tego celu trzeba jednak przygotować swój komputer i poznać przydatne adresy. 

 

Podstawowa sprawa: potrzebujesz platformy Silverlight, która jest najbardziej powszechną aplikacją wykorzystywaną przez twórców serwisów VOD.  Technologia Silverlight oficjalnie współpracuje z przeglądarkami: Internet Explorer, Firefox, Safari, Chrome oraz SeaMonkey na platformie Windows. oraz Mac. Przeglądarka Opera nie jest oficjalnie wspierana przez Microsoft, twórcę tej technologii.

 

Jak oglądać filmy online? - zdjęcie

 

Warto pamiętać, że do korzystania z usługi VOD oferujących oglądanie filmów online konieczny jest stały dostęp do Internetu o przepustowości rzędu 1 Mb/s. Im nasze połączenie internetowe jest lepsze, tym większa szansa na oglądanie bez zwolnień i w najwyższej, możliwej rozdzielczości. Serwisy VOD oferują wersje filmów dla słabszych łącz (np. 240p, 360p, 480p) oraz rozdzielczość HD (720p, 1080p). Najczęściej system samodzielnie dostosowuje jakość obrazu do prędkości internetu. 

 

Jak oglądać filmy online? - zdjęcie 2

 

Do korzystania z usługi VOD nie jest potrzebny najnowocześniejszy komputer, jednak jeśli twój sprzęt nie radzi sobie z wyświetlaniem filmu (obraz ścina się, system wykazuje wysokie obciążenie procesora), konieczne jest zastosowanie kilku kroków:

 

 • Wyłączenie wszystkich zbędnych aplikacji – komunikatorów, programów graficznych, muzycznych itd.

 

 • Zmniejszenie liczby kart w przeglądarce internetowej (jeśli pracujemy z wieloma kartami). 

 

 • Gdy kwestie techniczne mamy już za sobą – pora na listę polecanym serwisów z filmami online.

 

Najpopularniejsze serwisy VOD

 

Najpopularniejsze serwisy oferujące legalne filmy online to:

 

 • TVNPlayer.pl – serwis zawierający filmy  dokumentalne, obyczajowe, komedie oraz bogatą ofertę seriali i programów rozrywkowych stacji koncertu TVN.
 • Ipla.tv  - serwis koncernu Polsat, obok materiałów telewizyjnych oraz płatnych filmów, zawiera również katalog darmowych filmów dostępny pod tym adresem.  Znajdziemy tam m.in. dużą liczbę klasycznych westernów z lat sześćdziesiątych. 
 • Kinoplex – serwis oferujący jedną z najbogatszych ofert darmowych filmów w Polsce. Znajdziemy tam zarówno filmy familijne takie jak Renifer Niko ratuje Święta, jak i produkcje znanych reżyserów, w których występują znani aktorzy. Jednym z takich tytułów jest Święta dziewczyna Almodovara. 
 • VOD.TVP.pl – serwis VOD Telewizji Polskiej oferuje bogatą ofertę filmów fabularnych. Niestety, część z nich jest płatna. 
 • Ninateka.pl - serwis Narodowego Instytutu Audiowizualnego, która w swojej ofercie ma różnego rodzaju filmy, najczęściej klasyczne, niedostępnie nigdzie indziej. Większość oferty jest całkowicie bezpłatna. 
 • Strefa VOD – mimo, że serwis opiera się na dostarczeniu płatnych treści, to tzw. „Strefa 0 zł” zawiera ponad 100 filmów, które można oglądać bez żadnych opłat.
 • Vod.pl – serwis grupy Onet.pl, oferujący sporą liczbę darmowych filmów online, w tym tak znane produkcje jak Maczeta
 • Vodeon.pl obok filmów premium, katalog filmów online serwisu Vodeon pełen jest darmowych produkcji. Warto przejrzeć!

 

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: