SOFTWAREJak otworzyć plik *.iso bez wypalania go na płycie?

Jak otworzyć plik *.iso bez wypalania go na płycie?

Pliki w formacie *iso to tzw. obrazy płyt. Zdarza się, że jesteśmy w posiadaniu takiego pliku i chcielibyśmy go odtworzyć z poziomu dysku naszego komputera, nie wypalając go na płycie. O tym, jak to zrobić przeczytacie w poniższym poradniku.

 

Jak otworzyć plik *.iso bez wypalania go na płycie? - zdjęcie

 

Aby odtworzyć popularny obraz płyty z rozszerzeniem *iso wcale nie musimy wypalać go na dysku CD lub DVD. Wystarczy, że pobierzemy i zainstalujemy odpowiednie oprogramowania. naszym zdaniem najlepszą darmową aplikacją do odtwarzania obrazów płyt jest Daemon Tools Lite. Program ten niejako symuluje w systemie dodatkowy napęd optyczny. Po pobraniu i instalacji wspomnianego programu w menu Mój Komputer, jak również w prawej dolnej części paska zadań pojawi się dodatkowa ikonka. Po jej kliknięciu otworzy się menu wyboru pliku (DODAJ OBRAZ).

 

Jak otworzyć plik *.iso bez wypalania go na płycie? - zdjęcie 2

 

Aby odtworzyć obraz *iso, odszukujemy go na dysku i klikamy dwukrotnie myszką. Zostaje on automatycznie zainstalowany do wirtualnego napędu. Od tej pory możemy w pełni korzystać z dostępnych tam danych (gry, programy, pakiety biurowe, systemy operacyjne, itd). Zamontowany obraz płyty będzie cały czas dostępny w oknie Mój Komputer pod ikoną nowego napędu symulowanego przez Daemon Tools Lite. Obraz ten w każdej chwili możemy usunąć, montując w jego miejsce zupełnie inny. Warto dodać, że aplikacja Daemon Tools Lite pozwala na symulowanie kilku napędów wirtualnych jednocześnie.

 

Jak otworzyć plik *.iso bez wypalania go na płycie? - zdjęcie 3

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: