SOFTWAREJak przyspieszyć uruchamianie systemu?

Jak przyspieszyć uruchamianie systemu?

Dla wielu osób uruchamianie systemu jest synonimem prędkości komputera – im szybciej, tym lepiej. Niestety standardowe ustawienia systemu Windows bardzo często spowalniają start, choć tak naprawdę niektóre dodatki lub rozwiązania są zupełnie zbędne. Sprawdźmy więc, jak szybko i prosto przyspieszyć start Windowsa.

W pierwszej kolejności możemy skrócić czas wyświetlania listy dostępnych systemów operacyjnych. To oczywiste, że jeśli korzystamy z jednego systemu, taka funkcja niepotrzebnie zabiera czas potrzebny na rozruch Windowsa. Aby to zmienić, przechodzimy do Menu Start, klikamy na Komputer prawym przyciskiem myszy, a następnie wybieramy Właściwości. W następnym kroku przechodzimy do Zaawansowanych ustawień systemu.

Jak przyspieszyć uruchamianie systemu? - zdjęcie

W nowym oknie przechodzimy do zakładki Zaawansowane, a następnie klikamy na Ustawienia w sekcji Uruchamianie i odzyskiwanie. Następnie w nowo otwartym okienku przy funkcji Czas wyświetlania listy systemów operacyjnych wpisujemy wartość 0 i zatwierdzamy zmianem kliknięciem na OK.

Jak przyspieszyć uruchamianie systemu? - zdjęcie 2

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: