SOFTWAREJak wyczyścić listę „Otwórz za pomocą...”?

Jak wyczyścić listę „Otwórz za pomocą...”?

Po instalacji wielu programów edycyjnych o profilu muzycznym, graficznym czy filmowym, w menu kontekstowym pod pozycją „Otwórz za pomocą...” pojawia się mnóstwo propozycji, z których zazwyczaj nie chcemy korzystać. Na szczęście istnieje prosty sposób na opanowanie tego chaosu.

Receptą na taki problem może być program OpenWithView. To proste w obsłudze narzędzie, za pomocą którego możemy edytować zawartość pozycji „Otwórz za pomocą...” w menu kontekstowym eksploratora Windows. Zawartość menu „Otwórz za pomocą...” możemy edytować poprzez kasowanie, dodawanie lub przenoszenie poszczególnych pozycji. To idealne narzędzie dla osób, które chcą zachować porządek w systemie, a przy wybieraniu programu za każdym razem nie chcą się pomylić. To również świetny sposób na usunięcie zbędnych pozycji w przypadku, gdy lista jest bardzo długa i wprowadza zamieszanie. Sprawdźmy więc, jak to działa.

Jak wyczyścić listę „Otwórz za pomocą...”? - zdjęcie

Po pobraniu i rozpakowaniu archiwum z programem, wystarczy kliknąć dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na plik OpenWithView. Po chwili pojawi się okno z listą wszystkich aplikacji, które pojawiają się w menu „Otwórz za pomocą...”. Oczywiście każdą pozycję możemy wyłączyć lub usunąć, a wystarczy kliknąć na nią i z menu wybrać Disable Selected Items. Oczywiście możemy daną pozycję włączyć klikając na Enable Selected Items. Możemy także zaznaczyć kilka pozycji jednocześnie zaznaczając je myszką lub wybierając pojedyńczo z wciśniętym klawiszem Ctrl.

Jak wyczyścić listę „Otwórz za pomocą...”? - zdjęcie 2

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: