SOFTWAREJak wyłączyć podgląd plików?

Jak wyłączyć podgląd plików?

Podgląd plików to dość przydatna funkcja pozwalająca sprawdzić np. podgląd zdjęcia, którego szukamy – nie musimy otwierać wielu fotografii w poszukiwaniu tej jednej, która nas w danym momencie interesuje. Jeśli jednak mamy wszystko uporządkowane, działanie podglądu plików może dość poważnie spowolnić pracę komputera co jest szczególnie odczuwalne w folderach, w których znajduje się kilkaset lub nawet kilka tysięcy plików.

Na szczęście jest prosty sposób, aby wyłączyć tę opcję, co z kolei znacząco przyspieszy i usprawni działanie całego systemu kosztem braku miniatur – zamiast małych zdjęć zobaczymy pustą ikonkę. Aby wyłączyć tą funkcjonalność, wystarczy przejść do Menu Start, wejść w Komputer, a następnie wybrać zakładkę Organizuj i przejść do Opcji folderów i wyświetlania.

Jak wyłączyć podgląd plików? - zdjęcie

W następnym kroku przechodzimy do zakładki Widok, przewijamy listę na sam dół i zaznaczamy opcję Zawsze pokazuj ikony, nigdy miniatury. Aby potwierdzić wybór klikamy na Zastosuj, a następnie klikamy na OK. Od teraz zamiast miniatur, których wczytywanie trwa dłuższą chwilę w przypadku słabszych komputerów, system pokaże puste ikony, co znacząco przyspieszy pracę.

Jak wyłączyć podgląd plików? - zdjęcie 2

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: