MOBILEAndroid: Top 5 najlepszych symulatorów

Android: Top 5 najlepszych symulatorów

Urządzenia z systemem Android to nie tylko narzędzia służące do pracy czy komunikowanie się z innymi ludźmi. To także, bardzo często centra rozrywki multimedialnej. Dzięki smartfonom i tabletom możemy słuchać muzyki, przeglądać zdjęcia oraz oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości. Ponadto, dzięki całej masie gier, mogą posłużyć także jako przenośne konsole. W poniższym zestawieniu zaproponuję Wam 5 moim zdaniem najlepszych, darmowych symulatorów dostępnych na platformę Android. Aby nieco urozmaicić ranking - każdy z nich będzie przedstawiał inną kategorię (symulator lotów, symulator auta, pociągu, itd). Zaczynamy!

 

Android: Top 5 najlepszych symulatorów - zdjęcie

 

Mówiąc symulator, większość z nas od razu pomyśli o symulatorach lotu. Te najpopularniejsze dostępne są przede wszystkim na pecety. Niemniej jednak Android także doczekał się kilku wartych uwagi tytułów. Jednym z nich z pewnością jest Historical Landings. Realia gry osadzone zostały w czasie II Wojny Światowej. Niemniej jednak nasze zadanie nie będzie polegać na podniebnej walce z siłami wroga. Jak sam tytuł wskazuje - gracz będzie musiał poprawnie wylądować w różnych, często ekstremalnych sytuacjach. Całość zachowuje całkiem spory realizm przez co nie należy do najłatwiejszych pozycji. Dodatkowym atutem gry jest oprawa audiowizualna. 

 

Android: Top 5 najlepszych symulatorów - zdjęcie 2

 

Kolejny tytuł należy do równie popularnej kategorii symulatorów, która rozpowszechniona została przede wszystkim przez graczy z Kraju Kwitnącej Wiśni. Chodzi tutaj rzecz jasna o symulator pociągu. Jednym z najchętniej pobieranych i najbardziej grywalnych zdecydowanie jest Train Sim. Na wstępie warto podkreślić dbałość twórców o szczegóły graficzne - gra wygląda naprawdę bardzo ładnie. Tytuł ten jest jednak dla ludzi, którzy raczej wolą podziwiać to, co dzieje się na ekranie, bez większej ingerencji w akcję. W czasie "rozgrywki" możemy zmieniać w czasie rzeczywistym rodzaje lokomotyw oraz wagonów (łącznie ponad 50 do wyboru). Ponadto mamy do dyspozycji wolant zmiany prędkości oraz wybór spośród kilku kamer. Gra nie ma jakiegokolwiek celu poza możliwością podziwiania pociągów z różnych zakątków świata i różnych epok. 

 

Android: Top 5 najlepszych symulatorów - zdjęcie 3

 

Pamiętacie może popularnego niegdyś Bridge Buildera? Ten znany symulator budowy mostów doczekał się swojego androidowego odpowiednika! Bridge Constructor Free, bo tak brzmi jego nazwa jest niemal wierną kopią pecetowej gry. W ręce gracza oddano łącznie cztery rodzaje elementów konstrukcyjnych (stal, liny, drewno i beton) oraz możliwość ustawiania ich pod różnym kątem i w różnych kombinacjach. Zadanie polega na wybudowaniu stabilnego mostu, którego konstrukcja i wytrzymałość są na końcu sprawdzane poprzez tabor przejeżdżających aut. W między czasie możemy obserwować napięcia konstrukcji w danym jej obszarze. Całość wygląda całkiem nieźle i wciąga na długie godziny!

 

Android: Top 5 najlepszych symulatorów - zdjęcie 4

 

Poza samolotami, pociągami i mostami wśród symulatorów ostatnimi czasy rządzą również symulatory farmy. Nie inaczej jest w przypadku tego typu gier na platformie Android. Tutaj uwagę zwraca Farming Simulator 2012, który jest niejako trochę uproszczonym klonem wersji pecetowej. Gracz wciela się w rolę zapracowanego rolnika, który musi wykonać szereg czynności związanych z życiem na farmie. Mamy więc do czynienia z sianiem, oraniem, zbieraniem plonów oraz nawożeniem. Wszystko to za pomocą specjalistycznych narzędzi oraz maszyn. Czy uda Ci się zebrać zboże na czas? Sprawdź się w darmowym Farming Simulator 2012.

 

Android: Top 5 najlepszych symulatorów - zdjęcie 5

 

Na koniec symulator jazdy autem. Nie będzie to jednak standardowe auto osobowe, bowiem jak sama nazwa wskazuje, dzięki Truck Driver 3D wcielimy się w rolę kierowcy ciężarówki. Naszym zadaniem jest przewieźć ładunek w określone miejsce nie uszkadzając go po drodze. Co więcej mamy do dyspozycji ograniczoną ilość czasu. Poza typowymi ciężarówkami przyjdzie na usiąść za kierownicą takich maszyn, jak wózek widłowy czy buldożer. Gra łącznie oferuje 10 zróżnicowanych misji.

 

A może znacie jeszcze jakieś darmowe symulatory? Jeśli któryś z nich szczególnie przykuł Waszą uwagę, podzielcie się jego nazwą w komentarzach poniżej!

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Android: Top 5 najlepszych symulatorów

  • ~ majtek A symulatory statków? :(

PARTNERZY SERWISU: