MOBILEAndroid 7.1.2 Nougat – testy ruszyły

Android 7.1.2 Nougat – testy ruszyły

Niektórzy użytkownicy smartfonów nie uświadczyli jeszcze aktualizacji do Androida 6.0 Marshmallow, a gigant z Redmond już rozpoczyna testy najnowszej wersji – Androida 7.1.2 Nougat. Czego możemy się spodziewać po nowym systemie i kiedy trafi na nasze urządzenia?

 

Google ogłosiło, że najnowsza wersja Androida opatrzona numerkiem 7.1.2, już wkrótce trafi na dedykowane urządzenia. W chwili obecnej użytkownicy takich modeli, jak Nexus 5X, Nexus Player, Pixel C oraz smartfonów Pixel i Pixel XL mogą już pobierać obraz nowego systemu. Cierpliwi i mniej obeznani z ręcznym wgrywaniem systemu powinni poczekać na aktualizację w trybie OTA.

 

Android 7.1.2 Nougat – testy ruszyły - zdjęcie

 

 

A co się zmieniło? Prawdę mówiąc – nie wiadomo. W sieci pojawiają się jedynie enigmatyczne informacje mówiące o tym, że najnowszy Android 7.1.2 Nougat wprowadza istotne poprawki, które docenią zarówno użytkownicy smartfonów, jak również tabletów. Nowości spodobają się także operatorom sieci komórkowych, ale jak wiadomo, oni nigdy nie spieszą się z aktualizacją brandowanych systemów.

 

 

Na chwilę obecną dostępna wersja systemu jest w fazie testów, więc ostateczną listę zmian poznamy zakończeniu wszystkich prac. Ostateczna data premiery nie jest jeszcze znana, ale mówi się, że finalna wersja systemu będzie dostępna za kilka tygodni. Nie wiadomo również którzy producenci skuszą się na aktualizację i jakie modele ją dostaną. Możemy być pewni, że wymienione wyżej urządzenia od Google’a na pewno dostaną aktualizację, ale w kuluarach mówi się także, że starsze modele tj. Nexus 6 i Nexus 9 nie dostaną odświeżonego systemu. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: