MOBILE5 prostych tricków na Androida, które ułatwią nam życie

5 prostych tricków na Androida, które ułatwią nam życie

Smartfony oraz tablety z Androidem ułatwiają nam życie, pomagają w pracy i dają ogromne możliwości w kwestii rozrywki. Często zastępują popularne komputer, ale także telewizory, przenośne konsole do gier czy odtwarzacze multimedialne. Niestety nie wszyscy użytkownicy są świadomi możliwości, jakie drzemią w urządzeniach z systemem Google. Poniższy poradnik w pięciu punktach zademonstruje, jak efektywniej korzystać z posiadanych przez nas urządzeń mobilnych. Pozwoli dowiedzieć się o funkcjonalnościach, o których być może nie mieliście pojęcia.

 

5 prostych tricków na Androida, które ułatwią nam życie - zdjęcie

 

1. W jaki sposób odzyskać pieniądze, za aplikację lub grę z Google Play, która po kupnie po prostu nam się nie podoba?

Jeżli w sklepie Google Play kupimy jakąś grę lub aplikację, a ta nie spełni naszych oczekiwań to jeszcze nic straconego. W bardzo prosty sposób możemy odzyskać wydane na nią pieniądze. Należy jednak pamiętać, że mamy na to nie więcej niż 15 min od momentu jej instalacji. Aby oddać zakupiony program, wystarczy ponownie wejść do sklepu Google Play i w zakładce owej gry/aplikacji wybrać opcję Zwrot Pieniędzy. Możemy to zrobić zarówno z poziomu smartfona, jak i komputera PC po zalogowaniu się do naszego konta Google.

 

5 prostych tricków na Androida, które ułatwią nam życie - zdjęcie 2

 

2. Zginął Ci telefon? Android go zlokalizuje!

Czasem zdarzają się sytuacje, że gubimy różne rzeczy. Wśród nich często smartfony. Bywa również, że te zostają nam po prostu skradzione. Jeśli zorientujemy się, że z kieszeni właśnie zniknęło nasze ulubione urządzenie to jeszcze nic straconego. Możemy je odzyskać. W jaki sposób? Specjalne oprogramowanie pozwoli nam zlokalizować słuchawkę. Niemniej jednak, musimy wcześniej zadbać o instalację odpowiedniej aplikacji, gdyż sam system nie jest w nią fabrycznie wyposażony. Jedną z najpopularniejszych i najprostszych w obsłudze jest Android Lost. Pozwala ona na dokładne określenie pozycji urządzenia. To nie koniec. Z poziomu naszego komputera stacjonarnego bądź laptopa możemy wpisać dowolną treść, która po aktywacji będzie wyświetlana na ekranie zagubionego smartfona (adres zamieszkania, numer kontaktowy, adres e-mial z dopiskiem - "zguba - proszę oddaj"). Co więcej, możemy jednocześnie zdalnie zablokować słuchawkę ustawiając specjalny kod. Uchroni nas to od narażania się na koszty spowodowane korzystaniem z telefonu przez niepowołane osoby.

 

5 prostych tricków na Androida, które ułatwią nam życie - zdjęcie 3

 

3. Możliwość zdalnego zainstalowania aplikacji oraz gier.

Aby zainstalować jakąś grę lub aplikację na nasz smartfon, wcale nie musimy mieć go w ręce! Ten może być oddalony od nas nawet o setki kilometrów. Wystarczy, że mamy dostęp do komputera z internetem i zalogujemy się do naszego konta Google. Z jego poziomy wchodzimy do Sklepu Google Play i wyszukujemy interesujące nas oprogramowanie. Następnie klikamy Zainstaluj i gotowe! Wybrana aplikacja lub gra zostanie automatycznie zainstalowana na naszym smartfonie w chwili, gdy ten połączy się z Internetem. Prawda, że to proste?

 

5 prostych tricków na Androida, które ułatwią nam życie - zdjęcie 4

 

4. SMS z poziomu komputera?

Będąc w domu, często odkładamy smartfon w konkretne miejsce. Kiedy chcemy napisać lub przeczytać SMSa, za każdym razem musimy sięgać po urządzenie i korzystać z niewielkiej klawiatury dotykowej, co na dłuższą metę może być męczące. Jest na to rozwiązanie. Jeśli w domu dużą część czasu spędzacie przed komputerem, to warto zainstalować aplikację o nazwie AirDroid, którą możesz znaleźć TUTAJ. Pozwoli ona nie tylko na zdalne pisanie i odbieranie SMSów. Dzięki niej dodasz, usuniesz lub wyedytujesz kontakty oraz pobierzesz lub zapiszesz różnego rodzaju pliki w pamięci telefonu. Całość jest niezwykle wygodna w użyciu i przede wszystkim darmowa.

 

5 prostych tricków na Androida, które ułatwią nam życie - zdjęcie 5

 

5. Korzystanie z nawigacji Google oraz Map Google w trybie offline.

Jak wiadomo popularne Mapy Google dostępne są także w wersji na Androida. Od pewnego czasu Google za darmo udostępniło również nieźle działającą nawigację satelitarną GPS współpracującą właśnie z tymi mapami. Jedynym jej minusem jest to, że podczas korzystania musimy cały czas mieć aktywne połączenie z internetem. Jeśli jedziemy za granicę lub w miejsce, gdzie po prostu nie ma zasięgu to korzystanie z nawigacji staje się niemożliwe. Jest na to sposób! Jeżeli przed wyruszeniem w podróż dokładnie znamy jej cel to możemy się odpowiednio przygotować. Wystarczy bowiem pobrać odpowiedni wycinek Map Google do pamięci naszego smartfonu i potem korzystać z nich w trybie offline. Aby to zrobić, zaznaczamy palcem odpowiedni obszar i z opcji wybieramy Udostępnij Offline. Możemy w ten sposób zapisywać dowolną liczbę obszarów i stworzyć całkiem sporą siatkę.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: