MOBILEWgrywanie napisów do filmu – jak to zrobić?

Wgrywanie napisów do filmu – jak to zrobić?

Odtwarzanie filmów na komputerze, oczywiście po zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania oraz pakietu kodeków nie powinna być najmniejszym problemem. Problem może pojawić się wtedy, gdy chcemy obejrzeć taki film nagrany na płytę DVD na zewnętrznym odtwarzaczu. Starsze modele zazwyczaj nie wyświetlają napisów, ale można to szybko i prosto naprawić.

Jak? To proste! Wystarczy wgrać napisy do filmu, a następnie odtworzyć go na dowolnym odtwarzaczu DVD. A jak to zrobić? W tym przypadku należy zainstalować odpowiedni program, a jednym z najlepszych, najprostszych w obsłudze i co najważniejsze, w pełni darmowych jest AviSub. Za pomocą tego programu możemy wkleić napisy w takich formatach jak SRT, SUB lub TXT do filmów w najpopularniejszym formacie AVI.

Wgrywanie napisów do filmu – jak to zrobić? - zdjęcie

Warto pamiętać, że program jest bardzo prosty w obsłudze, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy będą w stanie wykonać wszystkie operacje samodzielnie. Co więcej, cały proces wklejania napisów do filmu AVI jest bardzo krótki i trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut. Co ciekawe, program nie wymaga instalacji, dzięki czemu nie zajmuje miejsca na dysku i nie konsumuje dużych zasobów systemu.

Obsługa programu AviSub ogranicza się do kilku prostych kroków. W pierwszej kolejności wybieramy film oraz napisy. W następnym kroku ustawiamy parametry napisów, czyli ich wielkość, styl czcionki, kolor etc. Ostatnim istotnym krokiem jest wygenerowanie, czyli przetworzenie i łączenie filmu AVI z dostępnymi napisami. Przed rozpoczęciem procesu warto stworzyć kopię filmu bez napisów, co może się przydać, gdy wklejone napisy nie spełnią oczekiwań. Niestety procesu wklejania napisów nie da się cofnąć, więc warto wszystkie opcje ustawić prawidłowo.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: