INTERNETJak skonfigurować router Wi-FI, sieć bezprzewodową?

Jak skonfigurować router Wi-FI, sieć bezprzewodową?

Chcesz mieć sieć bezprzewodową w całym domu? Krótka konfiguracja pozwoli zamienić połączenie kablowe na WiFi. 

 

Jak skonfigurować router Wi-FI, sieć bezprzewodową? - zdjęcie

 

Upewnij się, że kabel RJ-45 z modemu jest wpięty do złącza WAN na routerze, a urządzenie jest włączone. 

 

Następnie podłącz kabel LAN do złącza routera i komputera, na którym zmierzasz przeprowadzić konfigurację. Następnie włącz przeglądarkę internetową i wprowadź w pasku adresu adres IP routera. Będzie to 192.168.1.1 lub 192.168.1.2 w zależności od ustawień producenta. Informacje na ten temat możesz znaleźć w instrukcji. 

 

Jak skonfigurować router Wi-FI, sieć bezprzewodową? - zdjęcie 2

 

Pojawi się okno uwierzytelniające połączenie z ustawieniami routera.  Domyślny login i hasło to admin lub inne, wyjaśnione w instrukcji.

 

Po wejściu do ustawień przejdź do opcji MAC (Network -> MAC Clone). Wybierz opcję klonowania adresu MAC i zapisz ustawienia, co przypisze portowi WAN adres MAC komputera. 

 

Teraz możesz przystąpić do tworzenia połączenia WiFi. W Network wybierz WAN Dynamic IP, co pozwoli na automatyczne nadawanie adresów IP. Jeśli dostawca wymaga wprowadzenia konkretnych wartości, należy wybrać opcję Static IP i podanie IP, maski i bramy. 

 

Jak skonfigurować router Wi-FI, sieć bezprzewodową? - zdjęcie 3

 

Następnie wybierz opcję Renew i przejdź do ustawień sieci bezprzewodowej (Wirless Settings). 

 

Tam możesz nadać nazwę sieci (SSID), region oraz typy pracy. Na tym etapie niezwykle ważne jest wybranie metody szyfrowania (Security Type) i wprowadzenie odpowiedniego hasła, który nie pozwoli niepowołanym na dostęp do twojego łącza internetowego. Po zapisaniu tych ustawień połączenie internetowe powinno zostać nawiązane bezprzewodowo. Możesz również zrestartować router odłączając go od sieci i podłączając po ok. 30 sekundach.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: