MOBILEJak szybko przenieść kontakty z Windows Phone na Androida?

Jak szybko przenieść kontakty z Windows Phone na Androida?

Przenoszenie danych, a w szczególności listy kontaktów na nowo zakupiony telefon lub smartfon od zawsze przysparzało mnóstwo problemów. W momencie, kiedy musieliśmy przenieść kontakty ze starego smartfona z Androidem na nowy, również zawiadamiany systemem Google zazwyczaj trwało to kilka minut i odbywało się bez większych kłopotów. Co jeśli chcemy przenieść listę naszych kontaktów ze smartfona z systemem Windows Phone na nowe urządzenie z Androidem? Owszem, możemy to robić ręcznie. Jednak kiedy na liście znajduje się 100 lub więcej osób może nam to zając całe wieki. Poniższy poradnik pokaże Wam jak w szybki i bezproblemowy sposób przenieść listę kontaktów właśnie z urządzenia z Windows Phone na Androida.

 

Jak szybko przenieść kontakty z Windows Phone na Androida? - zdjęcie

 

Kiedy już uruchomimy nasz nowy sprzęt z Androidem musimy zalogować się na konto Google. Jeśli takowego nie posiadamy, konieczne jest jego założenie (o tym pisaliśmy TUTAJ).

W chwili zalogowania się następuje automatyczna synchronizacja danych w chmurze. Podobnie jest w przypadku urządzeń pracujących pod kontrolą Windows Phone. Tutaj jednak łączność następuje z kontem Microsoft, a dane synchronizowane są z takimi usługami jak Outlook, Kontakty, Kalendarz czy SkyDrive (dysk w chmurze).

 

Czas by przenieść kontakty do smartfonu z Androidem. 

Po uruchomieniu nowego smartfona wchodzimy do sklepu Google Play i pobieramy darmową aplikację Outlook.com. Po jej pobraniu logujemy się do naszego konta Microsoft (na smartfonie z Androidem) wpisując login/hasło z poprzednio użytkowanego urządzenia i automatycznie pobieramy pocztę oraz zapisane kontakty.

 

Jak szybko przenieść kontakty z Windows Phone na Androida? - zdjęcie 2

 

Kiedy już zostaniemy zalogowani, program automatycznie poprosi nas o udzielenie między innymi uprawnień do zarządzania kontaktami. Potwierdzamy zapytanie, a następnie ustawiamy preferencje odbierania poczty w pobranej aplikacji (zazwyczaj są to ustawienia domyślne).

 

Teraz najważniejsze, czyli synchronizacja listy kontaktów Outlook.com z systemem Android.

Na ekranie automatycznie wyświetlony zostanie komunikat dotyczący synchronizacji danych z zaznaczoną opcją "Sync contacts", czyli synchronizacja kontaktów oraz "Sync calendar" (synchronizacja kalendarza). Teraz potwierdzamy proces synchronizacji i następuje automatyczne przeniesienie wszystkich kontaktów z konta Microsoft w odpowiednie miejsce w systemie Android (zakładka Kontakty). Po kilku minutach będziemy dostaniemy dostęp do pełnej listy kontaktów wraz z wszystkimi przypisanymi do nich danymi. Cały proces zabiera dosłownie kilka minut!

 

Jak szybko przenieść kontakty z Windows Phone na Androida? - zdjęcie 3

 

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Jak szybko przenieść kontakty z Windows Phone na Androida?

 • ~ joł Jak wam sie nie aktywuje z automatu sciagniecie kontaktow to trzeba wejsc w aplikacje outlook w ustawienia i zaznaczyc na aktywne synchronizacja kontaktow
 • ~ Ola Kontakty mam ale kalendarza się nie da :( to otwarciu Outlook.com nic się automatycznie nie robi...
 • ~ Tommy Cos nie tak bo outlook po zalogowaniu nie pyta o żadną synchronizację tylko pokazuje zawartość tj pocztę pliki i kontakty tyle ze nie ma żadnej opcji na ich skopiowanie
 • ~ Tom Dzięki Wielkie, tego potrzebowałem !
 • ~ Pozdro/pwx Poniższe robiłem na lumii 625. Instalujesz dodatek “contacts+message backup” i w preferencjach uruchamiasz, klikasz “backup” i woila. Podpinamy lumie do pc i z folderu “backup+restore/contactsBackup” kopiujemy plik “......vcf” na pc. Poniższe robiłem na nowym androidzie. Utworzyłem jeden nowy kontak i zapisałem, żeby wiedzieć gdzie i z jaką kocówką - wyszło (.vcf). Przerobiłem nazwę pliku w pc na zbliżony, ale to chyba było nie istotne. Przeniosłem plik z adersami do androida. W menu książki adresowej androida wybrałem “import/eksport” wybrałem importuj z nośnika (importuj vCard z pamięci wewnętrznej lub karty SD) I to wszystko. Można się cieszyć przeniesioną książką bez wiedzy naszych wścipskich zachodnich psełdo przyjaciół.Niestety nie udało mi się w podobny sposób przenieś kalendarza :( jak by ktoś pomógł w tej kwestii to by było super i bezpiecznie. Pozdro....
 • ~ Bobo sposób działa połowicznie, gdyż z lumi 820 zostału przenisione TYLKO kontakty, które były wbite na sim przez operatory - czyli gopr/topr itp, moje kontakty nie są widoczne w outlook'u
 • ~ lysee sposób działa, a jeżeli jest z tym problem to z poziomu pc można to przejść bez żadnego problemu
 • ~ czarpo Wszystko jest zawsze banalne.Ale:1. w sklepie Google nie ma aplikacji outlook.com 2. @Salwa: w gmailu nie widzę opcji importu kontaktów z kont windowskowskich.
 • ~ Salwa Banalny sposób: z PC-ta wejść na konto gmaila. Tam zaimportować kontakty z kont Windowsowskich. Import trwa może 1 godzinę. To wszystko. BANAŁ !!
 • ~ Tolek proszę o pomoc: po założeniu konta i zalogowaniu się na nie, na ekranie nie zostaje wyświetlony komunikat dotyczący synchronizacji danych z zaznaczoną opcją "Sync contacts". Gdzie mam to znaleźć?? Jak można wywołać Sync contacts ??? Help!
 • ~ likeme Dlaczego mi to JEDYNEMU nie wychodzi???!!!
 • ~ boss SPOKO!!!
 • ~ kasia super - dziękuję
 • ~ Czechu Działa super! tylko kontakty bez zdjęć. ale lepsze to niż przepisywać ponad 200 kontaktów:) Polecam
 • ~ kitka supcio supcio :)
 • ~ Gosia dzieki!!! dzieki!!! dzieki!!! to działa rewelacyjnie, mam kontakty!!!!!!!!!!!!!!! dziekuje!!!
 • ~ raftop To działa, serdeczne dzięki
 • ~ Ilona Wreszcie :DDzięki wielkie, najprostsze rozwiązania są najprostsze :P
 • ~ Konnes Wielkie dzięki, już myślałem że mozolna praca przenoszenia mnie czeka.
 • ~ dave Dzieki!
 • ~ sandritta pięknie dziękuje bardzo przydatny artykuł :) kontakty mam :)

PARTNERZY SERWISU: