TECHNOLOGIEAndroid: encyklopedie mobilne. Którą wybrać?

Android: encyklopedie mobilne. Którą wybrać?

TECHNOLOGIE 0

Encyklopedia - słowo to kojarzy nam się zazwyczaj z grubą książką lub kilkutomowym dziełem, które posiada odpowiedzi na większość nurtujących nas pytań. Niestety tradycyjne encyklopedie są ciężkie i nieporęczne. Ich gabaryty ograniczają możliwość korzystania z nich praktycznie do domowego zacisza. Niemniej jednak dzięki najnowszym technologią możemy mieć nawet najbardziej opasłą encyklopedię zawsze przy sobie! To za sprawą smartfonów z systemem Android oraz odpowiedniej aplikacji. Poniżej znajdziecie opis najlepszych, zdaniem redakcji Procesor.pl, encyklopedii mobilnych. Tych z pozoru wcale nie jest tak dużo, jakby mogło się Wam wydawać.

 

 

Wikipedia

Na początek nic innego, jak popularna na całym świecie Wikipedia. Mobilna wersja tego serwisu internetowego została zamknięta w wygodnej w obsłudze aplikacji, której menu specjalnie przystosowano do niewielkich ekranów dotykowych. Całość działa niezwykle szybko nawet na nieco starszych urządzeniach. Niemniej jednak do skorzystania z aplikacji Wikipedia konieczne jest stałe połączenie z Internetem, gdyż wszystkie opisy znajdują się w online'owej bazie danych, a sam program to jedynie klient. Kolejną wadą Wikipedii może być ograniczona wiarygodność haseł. Są one bowiem dodawane często bez weryfikacji i mogą zawierać błędne dane.

 

Android: encyklopedie mobilne. Którą wybrać? - zdjęcie

 

Encyklopedia PL

Tym razem aplikacja stworzona przez Polaków przez co jej menu oraz wszystkie hasła są właśnie po polsku. Jej przewaga nad Wikipedią polega przede wszystkim na wiarygodności. Twórcy obiecują, że treści w większości bazują na tych, zawartych w najpopularniejszych wydaniach Encyklopedii PWN. Proste w obsłudze menu pozwala przeglądać treści alfabetycznie lub skorzystać z wygodnej wyszukiwarki. Poza tekstem Encyklopedia PL oferuje także liczne tabele, wykresy, diagramy oraz grafiki. Tutaj, podobnie jak w przypadku Wikipedii, również wymagane jest stale połączenie z Internetem.

 

Android: encyklopedie mobilne. Którą wybrać? - zdjęcie 2

 

Tak naprawdę w sieci nie znajdziecie więcej podobnych i przede wszystkim wartościowych aplikacji. Niemniej jednak zarówno Wikipedia, jak i Encyklopedia PL zawierają wszystko to, co znaleźć możemy w najpopularniejszych publikacja tradycyjnych.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: