MOBILEJak i czym otworzyć plik DWG?

Jak i czym otworzyć plik DWG?

Praca na komputerze od czasu do czasu daje się we znaki. Tak jest w przypadku problemów z nieznanymi plikami w dziwnych i nieznanych początkującym użytkownikom formatach. Przykładem może być plik w formacie DWG. Sprawdźmy więc, jak i czym go otworzyć.

Zacznijmy od tego, czym tak naprawdę jest format DWG. Otóż w wielkim skrócie jest to zastrzeżony binarny format plików tworzony przez program AutoCAD. Początki tego formatu szacuje się na okolice 1994 roku. Wtedy to firma Autodesk stworzyła ten format do obsługiwania oprogramowania AutoCad oraz programów pochodnych. W formacie tym zapisywane są modele dwu- i trójwymiarowe. Oczywiście pliki tego typu są znane programistom, projektantom oraz grafikom, ale jak je otworzyć i jakiego programu do tego użyć?

Przykładem takiego programu jest DWG TrueView. Narzędzie to przyda się przede wszystkim osobom, które mają styczność z projektami wykonywanymi w takich programach jak AutoCAD. Główną zaletą programu jest możliwość przeglądania projektów zapisanych jako .dwg lub też .dxf. Oczywiście projekty możemy oglądać w trybie trójwymiarowym za pomocą komendy Orbit3D. Możemy dzięki tej aplikacji bez problemu wydrukować projekt i wybrać najlepszą dla niego skalę. Oprócz tego mamy również możliwość plotowania. Mówiąc w skrócie, jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie projektują, a jedynie oceniają lub sprawdzają gotowe już projekty.

Jak i czym otworzyć plik DWG? - zdjęcie

Co prawda DWG TrueView nie posiada polskiej wersji językowej, jednak podstawowa obsługa nie powinna sprawić problemu nawet początkującym użytkownikom. Aby otworzyć plik DWG wystarczy po zainstalowaniu programu (i połączeniu z nim domyślnych plików) kliknąć dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na pliku, który chcemy otworzyć. Możemy również skorzystać ze znanej metody przeciągnij-i-upuść.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: