SOFTWAREJak skutecznie przyspieszyć zamykanie systemu?

Jak skutecznie przyspieszyć zamykanie systemu?

Dla wielu osób uruchamianie i zamykanie komputera to wyznacznik prędkości jego działania. Jeśli chcemy coś szybko sprawdzić, uruchamiający się kilka minut system może przyprawić o białą gorączkę. Podobnie jest z zamykaniem, gdy system „myśli” i zwleka z zamknięciem wszystkich programów. Jak znacząco skrócić ten czas?

Jest to kolejna porada, która wymaga ingerencji w ustawienia rejestru systemowego. Należy pamiętać, że jakikolwiek błąd lub nieumiejętne stosowanie zaleceń może doprowadzić do uszkodzenia systemu.

Aby uruchomić edytor rejestru systemowego przechodzimy do Menu Start, a następnie wpisujemy regedit i naciskamy klawisz Enter. Po chwili pojawi się okno Edytora rejestru, w którym przechodzimy do ścieżki: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control. W następnym kroku po prawej stronie wyszukujemy klucz WaitToKillServiceTimeout  - klikamy na niego dwukrotnie lewym klawiszem myszy.

Jak skutecznie przyspieszyć zamykanie systemu? - zdjęcie

Po chwili pojawi się okno edycji wartości, w którym domyślnie wpisane jest 12000 milisekund (12 sekund). Wartość tę możemy zmniejszyć np. do 2000 (2 sekund), aby znacząco przyspieszyć wyłączanie systemu. Po zakończeniu edycji klikamy na OK, a następnie uruchamiamy ponownie komputer.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: