SOFTWAREWgranie mapy do nawigacji

Wgranie mapy do nawigacji

Obecnie najpopularniejszą w naszym kraju nawigacją GPS bez wątpienia jest AutoMapa. Z usług tego programu korzystają tysiące kierowców. Zarówno na terenie Polski, jak również w obrębie całej Europy. Czas wakacji to przede wszystkim czas wyjazdów. Tutaj z pewnością przyda nam się nawigacja satelitarna. Jednak co jeśli wybieramy się za granicę, a nasze urządzenie jest fabrycznie wyposażone jedynie w mapę Polski? Poniższy poradnik przedstawi jak w kilku prostych krokach rozszerzyć funkcjonalność AutoMapy o obsługę map całej Europy.

 

Wgranie mapy do nawigacji - zdjęcie

 

Na początek należy na stronie producenta zakupić odpowiedni pakiet map. Niestety AutoMapa nie oferuje map pojedynczych krajów. Mamy więc do dyspozycji albo mapę Polski, albo mapę całej Europy. Jeśli posiadamy już mapę Polski, musimy zrobić tzw. upgrade do mapy Europy. Dokładne warunki upgradu znajdują się na stronie www.AutoMapa.pl w dziale Sprzedaż > Subskrypcje i upgreade.

 

Zależnie od wybranego wariantu subskrypcji, nasza licencja na nową AutoMapę przedłuża się o 12 lub 24 miesiące. Koszt licencji 12 miesięcznej na mapę Europy to 149zł, natomiast 24 miesięczna licencja to wydatek rzędu 259zł

 

Zakup subskrypcji przedłuża dostęp do aktualizacji programu oraz odpowiednich map na kolejne 12 lub 24 miesiące licząc od momentu wygaśnięcia poprzedniej subskrypcji.

 

Wgranie mapy do nawigacji - zdjęcie 2

 

Po pierwsze, aby wgrać nową mapę należy ją pobrać ze strony producenta. Po pobraniu odpowiedniego wariantu podłączamy nasze urządzenie GPS (zazwyczaj są to urządzenia wyposażone w system Windows CE). Kolejnym krokiem jest uruchomienie instalatora (znajduje się on w pobranej przez nas paczce map, plik o rozszerzeniu .EXE). Po jego uruchomieniu należy wybrać obszar map, który chcemy zainstalować. W przypadku niewystarczającej ilości pamięci na karcie SD możemy wybrać jedynie te kraje, które w danej chwili będą nam potrzebne. Do pozostałych będziemy mieć w dalszym ciągu dostęp w ramach zakupionej przez nas licencji).

W przypadku, gdy dany obszar (np. Polska) jest już zainstalowany w naszym urządzeniu to instalator po wykryciu jego starszej wersji automatycznie go zaktualizuje. 

 

Wgranie mapy do nawigacji - zdjęcie 3

 

Po wybraniu interesującego nasz obszaru klikamy Dalej oraz Zainstaluj. Cały proces może potrwać kilka minut. Po wszystkim odłączamy urządzenie, uruchamiamy je ponownie i gotowe. Nasza AutoMapa została zaktualizowana o nowe mapy Europy.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: