INTERNETJak szybko i prosto przyspieszyć działanie Firefoxa?

Jak szybko i prosto przyspieszyć działanie Firefoxa?

Przeglądarka Mozilla Firefox to obecnie prawdopodobnie najpopularniejsze tego typu rozwiązanie w Polsce. Nic więc dziwnego, że użytkownicy szukają sposobów na przyspieszenie działania tego narzędzia. Dziś postanowiliśmy zaserwować Wam kilka prostych porad, które pozwolą nieco usprawnić działanie Firefoxa bez ingerencji w zaawansowane ustawienia i konfigurację.

Jeśli od dłuższego czasu korzystamy z przeglądarki Firefox, instalowaliśmy mnóstwo dodatków i rozszerzeń, działanie programu może od czasu do czasu pozostawiać wiele do życzenia. Nic dziwnego, gdyż wszystkie instalacje dodatków i rozszerzeń są aktywne i wpływają na spowolnienie działąnia oraz zmniejszenie stabilności. Aby to naprawić, wystarczy wyłaczyć zbędne dodatki i rozszerzenia. W tym celu klikamy na belkę Firefox w lewym górnym rogu ekranu, a następnie w menu kontekstowego wybrać "Dodatki".

Jak szybko i prosto przyspieszyć działanie Firefoxa? - zdjęcie

Następnie w nowej zakładce przechodzimy do sekcji "Wtyczki" by wyświetlić listę wszystkich zainstalowanych dodatków. Teraz należy sprawdzić, które wtyczki są nam niezbędne, z których korzystamy, a o których w ogóle zapomnieliśmy. Aby wyłączyć daną wtyczkę, wystarczy kliknąć na przycisk po prawej stronie od nazwy, a następnie z wyświetlonej listy wybrać "Nigdy nie aktywuj". Od tej chwili zbędna wtyczka będzie nieaktywna, a co za tym idzie nie będzie zabierałą zasobów przydzielonych przeglądarce Firefox.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: