SOFTWAREJak szybko stworzyć punkt przywracania systemu?

Jak szybko stworzyć punkt przywracania systemu?

Jeśli zależy nam na tym, aby komputer był cały czas sprawny i działał stabilnie, należy bacznie pilnować tego, co instalujemy. Niestety czasami zdarza się, że nawet zatwierdzony i oficjalny sterownik jest w stanie uszkodzić system. W takich momentach nieocenione są punkty przywracania systemu. Jak je tworzyć, a następnie w razie potrzeby przywracać?

Co prawda możemy skorzystać z systemowego narzędzia do przywracania systemu, ale o wiele wygodniejszą i bardziej rozbudowaną alternatywą jest program Restore Point Creator. To niewielkie, proste w obsłudze, ale niezwykle przydatne narzędzie, za pomocą którego możemy zarządzać wszystkimi punktami przywracania w systemie Windows XP, Vista, 7 oraz 8.

Za pomocą tego programu możemy zarówno zarządzać już utworzonymi punktami przywracania, jak i tworzyć nowe od podstaw. Oczywiście w każdej chwili możemy przywrócić ustawienia systemu do wybranego stanu. Swoją drogą punkty przywracania systemu są dobrym sposobem na zabezpieczenie komputera przed awariami, niespodziewanymi zmianami ustawień lub kłopotami z rejestrem systemowym.

Co prawda w systemie znajdziemy funkcje umożliwiające tworzenie i przywracanie systemu, jednak opcje te są dość skromne i bardzo ograniczone. Za pomocą programu Restore Point Creator uzyskujemy dostęp do wielu funkcji i przydatnych narzędzi. Oczywiście użytkownicy mogą dowolnie konfigurować program wybierając między innymi lokalizację dla punktów przywracania jak również harmonogram tworzenia i usuwania punktów przywracania. A jak to w ogóle działa?

Po pobraniu, instalacji i uruchomieniu programu Restore Point Creator pojawi się niewielkie okno. W jego centralnej części pojawi się sekcja z aktualnymi punktami przywracania systemu.

Jak szybko stworzyć punkt przywracania systemu? - zdjęcie

Ilość opcji jest dość pokaźna, ale my skupimy się na głównej funkcjonalności, czyli tworzeniu i przywracaniu systemu. Aby stworzyć punkt przywracania systemu, wystarczy w wolnym polu w górnej części okna wpisać nazwę punktu np. „Punkt przywracania PIĄTEK!”, a następnie kliknąć na Create Custom Named Restore Point.

Jak szybko stworzyć punkt przywracania systemu? - zdjęcie 2

Jak szybko stworzyć punkt przywracania systemu? - zdjęcie 3

Po chwili na liście pojawi się utworzony przed chwilą punkt przywracania systemu, który możemy aktywować np. w przyszłości, jeśli pojawią się problemy po zainstalowaniu nowego programu lub sterowników. Aby przywrócić punkt, wystarczy kliknąć na wybraną pozycję prawym przyciskiem myszy, a następnie z menu kontekstowego wybrać Restore to Selected Restore Point.

Jak szybko stworzyć punkt przywracania systemu? - zdjęcie 4

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: