MOBILECzym się różni smartfon od telefonu?

Czym się różni smartfon od telefonu?

W tym poradniku przedstawiamy różnice pomiędzy telefonem a smartfonem.

 

Czym się różni smartfon od telefonu? - zdjęcie

Telefon można podzielić na stacjonarny i komórkowy. Telefon stacjonarny przyporządkowany jest do danego miejsca/mieszkania, w którym został zainstalowany. Istnieję również telefony bezprzewodowe, jednak działają tylko w obrębie zainstalowanej sieci telefonicznej.

Telefon komórkowy to mobilne urządzenie, służące do rozmów oraz wysyłania wiadomości SMS. Składa się z podstawowego systemu operacyjnego producenta i w zasadzie jego możliwości są ograniczone do dwóch funkcji. Niektóre modele posiadają również pocztę głosową, opcję wysyłania wiadomości MMS, a nawet połączenie z internetem, jednak z czasem straciły na popularności na rzecz smartfonów.

Smartfon czyli inteligentny telefon, to rodzaj telefonu komórkowego wyposażonego w rozbudowany system operacyjny, połączenie wi-fi oraz dostęp do zaawansowanych gier i aplikacji. Cechuje się bardziej rozbudowaną specyfikacją techniczną, porównywalną nawet do komputerów czy konsol. Najczęściej smartfony wyposażone są w klawiaturę dotykową, choć nie brakuje również opcji z klawiaturami numerycznymi. Możemy tu instalować wiele różnych programów, aplikacji, gier. Jest to rozbudowana wersja telefonów komórkowych, które obecnie zdominowały ten sektor rynku.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: