SOFTWAREJak szybko uwolnić miejsce na dysku?

Jak szybko uwolnić miejsce na dysku?

Codzienne korzystanie z komputera, nawet do celów rozrywkowych (przeglądanie stron WWW, oglądanie filmów i słuchanie muzyki) sprawia, że po jakimś czasie na dysku komputera zalegają zbędne pliki w postaci plików tymczasowych, ciasteczek i innych śmieci. Na szczęście jest bardzo prosty sposób, aby się ich pozbyć.

W pierwszej kolejności kierujemy się do menu Start i w pole wyszukiwania wpisujemy „Oczyszczanie dysku”, po czym naciskamy klawisz Enter. Po chwili pojawi się małe okienko z możliwością wyboru dysku, który chcemy oczyścić. W większości przypadków najwięcej „śmieci” zbiera się na partycji systemowej. Po wybraniu partycji do czyszczenia klikamy na „OK”.

Jak szybko uwolnić miejsce na dysku? - zdjęcie

Po chwili rozpocznie się analiza partycji. Długość tego procesu zależy między innymi od jej wielkości oraz liczby zbędnych plików. Po zakończeniu analizy pojawi się okno, w którym możemy wybrać, co ma zostać usunięte. Oprócz tego możemy sprawdzić, ile wolnego miejsca odzyskamy. Jeśli chcemy zmaksymalizować skuteczność usuwania zbędnych elementów, przechodzimy do zakładki „Więcej opcji”, a następnie klikamy na „Oczyść” w sekcji „Przywracanie systemu i kopie w tle”. Oprócz tego możemy również odinstalować zbędne programy w sekcji „Programy i funkcje”.

Jak szybko uwolnić miejsce na dysku? - zdjęcie 2

Po wybraniu wszystkich opcji klikamy na „OK” aby rozpocząć usuwanie zbędnych elementów z dysku.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: