SOFTWAREJak usunąć hasło logowania w Windows 10?

Jak usunąć hasło logowania w Windows 10?

Bezpieczeństwo komputera jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne szczególnie, jeśli korzystamy z laptopa w miejscach publicznych np. kawiarniach, w pracy czy na uczelni. W takich wypadkach hasło użytkownika jest dobrym pomysłem. Problemem może być próba wyłączenia logowania za pomocą hasła w systemie Windows 10. Jak to zrobić?

 

Wyłączenie hasła w systemie Windows 7 nie było problemem, ale w nowszych systemach Microsoftu jest to nieco utrudnione. Na szczęście na to też jest sposób i wystarczy wykonać tylko kilka niestandardowych kroków. 

 

W pierwszej kolejności naciskamy skrót klawiszowy Windows + R (klawisz z okienkiem po lewej stronie Spacji) i w nowym okienku wpisujemy netplwiz, a następnie naciskamy Enter.

 

Jak usunąć hasło logowania w Windows 10? - zdjęcie

 

W nowym oknie pojawi się zaznaczona opcja: „Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło.” Należy ODZNACZYĆ tę opcję, potwierdzić wybór i dwukrotnie wpisać obowiązujące do tej pory hasło, aby zakończyć zmianę. 

 

Jak usunąć hasło logowania w Windows 10? - zdjęcie 2

 

Po wpisaniu hasła naciskamy OK. Od teraz podczas logowania i włączania komputera system nie będzie prosił o podanie hasła. 

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak usunąć hasło logowania w Windows 10?

  • ~ blood Na win10 pro nie działa bo nie ma co odhaczyć..
  • ~ COVERIT Działa w przypadku włączania komputera, niestety po wylogowaniu się hasło jest wymagane...
  • ~ Kurdeeeee Mi tez pomocy!!!!!!
  • ~ mario NIE DZIAŁA!! Dalej hasło mam na starcie?

PARTNERZY SERWISU: