SOFTWAREJak wyłączyć powiadomienia i dźwięki w Windows 7?

Jak wyłączyć powiadomienia i dźwięki w Windows 7?

Korzystając z systemu Windows 7 z pewnością kilkanaście razy dziennie jesteśmy zasypywany „poradami” oraz powiadomieniami systemu wraz z denerwującymi dźwiękami. Początkowo to nie przeszkadza, ale z biegiem czasu, gdy chcemy skupić się na pracy lub rozrywce, liczne powiadomienia potrafią zdenerwować. Jak je wyłączyć?

 

System Windows 7 znany jest z nadgorliwej chęci powiadamiania użytkownika praktycznie o każdej możliwej akcji i wydarzeniu. Jest to dość denerwujące, zaś w przypadku, gdy mamy zainstalowane i aktywne liczne programy działające w tle, ilość powiadomień może po prostu przytłoczyć. Na szczęście istnieje możliwość wyłączenia wyskakujących powiadomień, choć wymaga to ingerencji w rejestr, dlatego też uprzedzamy początkujących użytkowników – błąd może uszkodzić system operacyjny!

 

Jak wyłączyć wyskakujące powiadomienia?

 

Co prawda wyłączenie wyskakujących powiadomień, które generowane są przez wszystkie programy działające w tle jest bardzo proste, ale początkujący użytkownicy, którzy nigdy nie edytowali rejestru, powinni bardzo uważać. 

 

W pierwszej kolejności otwieramy Edytor rejestru. W tym celu przechodzimy do menu Start, a następnie w pole wyszukiwania wpisujemy „regedit” i naciskamy Enter. Następnie przechodzimy do ścieżki:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced

 

Jak wyłączyć powiadomienia i dźwięki w Windows 7? - zdjęcie

 

W kolejnym kroku, w prawym oknie klikamy prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybieramy „Nowy” > „Wartość DWORD (32-bitowa)”. Pamiętajmy, aby nową wartość nazwać „EnableBalloonTips” oraz nadać jej wartość 0 (zero). Po wykonaniu tych kroków zamykamy Edytor rejestru, a następnie restartujemy komputer. Od tej chwili wszystkie powiadomienia zostaną wyłączone. Jeśli będziemy chcieli je włączyć ponownie, wystarczy przejść do edytora rejestru i skasować utworzony przed chwilą wpis. 

 

Jak wyłączyć lub zmienić dźwięki systemowe?

 

Jeśli oprócz powiadomień mamy również dość dźwięków, możemy je prosto zmienić lub całkowicie wyłączyć. Aby to zrobić, klikamy prawym przyciskiem myszy na symbol głośnika w zasobniku systemowym, a następnie z menu kontekstowego wybieramy „Dźwięki”.

 

Jak wyłączyć powiadomienia i dźwięki w Windows 7? - zdjęcie 2

 

Po chwili w wyświetlonym okienku pojawi się lista wszystkich aktywnych w danym momencie dźwięków, które są odtwarzane przy konkretnej akcji, na przykład przy włączaniu lub wyłączaniu komputera, przy opróżnianiu kosza etc. Aby zmienić lub wyłączyć dźwięk, wystarczy kliknąć na konkretną akcję na liście, a następnie z menu pod sekcją z listą wybrać dźwięk z dysku (klikając na „Przeglądaj”) lub z rozwijanego menu wybrać opcję „Brak”, jeśli dla danej akcji nie chcemy przypisywać żadnego sygnału dźwiękowego. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: