SOFTWAREJak uporządkować i zapisać układ ikon na pulpicie komputera?

Jak uporządkować i zapisać układ ikon na pulpicie komputera?

Jeśli ktoś lubi mieć porządek na pulpicie nierzadko spędza kilka lub kilkanaście minut na pieczołowitym układaniu ikon na pulpicie komputera. Jest to szczególnie pracochłonne, gdy tych ikon jest kilkadziesiąt. Z pewnością każdy niejednokrotnie spotkał się z sytuacją, w której awaria programu lub gry wprowadzała chaos na pulpicie. Jak tego uniknąć?

Receptą na takie problemy może być bardzo przydatny i prosty w obsłudze program DesktopOK, za pomocą którego uporządkujemy, a następnie zapiszemy stan wszystkich ikon na pulpicie komputera z systemem operacyjnym Microsoft Windows. To niewielka aplikacja skierowana do tych użytkowników, którzy dbają o porządek swojego wirtualnego pulpitu i chcą zawsze mieć wszystko poukładane. To również recepta na szybki ratunek, gdy po awarii jakiegoś programu zostaje przywracany standardowy układ ikon – wystarczy szybko przywrócić zapisany za pomocą DesktopOK stan.

Co ciekawe, program ma również kilka dodatkowych funkcji, takich jak możliwość przeniesienia aplikacji z paska zadań do zasobnika systemowego. Ponadto za pomocą DesktopOK możemy ukryć kursor myszki lub wszystkie ikony na pulpicie komputera np. przed wścibskimi oczami współpracowników lub innych lokatorów. Na deser dostajemy możliwość sterowania poziomem głośności w komputerze za pomocą rolki w myszce. A jak to wszystko działa?

Po pobraniu programu DesktopOK wystarczy wypakować archiwum do dowolnej lokalizacji – program nie wymaga instalacji, zaś wszystkie pliki konfiguracyjne zapisują się w folderze z programem. Po uruchomieniu pojawi się niewielkie okno z interfejsem w języku niemieckim. Aby zmienić język na polski, wystarczy przejść do zakładki DesktopOK, a następnie rozwinąć listę dostępnych języków klikając na Sprache – z listy wybieramy Polnisch.

Jak uporządkować i zapisać układ ikon na pulpicie komputera? - zdjęcie

Obsługa programu jest niezwykle prosta i ogranicza się do kliknięcia w jeden przycisk, aby zapisać stan pulpitu. Aby to zrobić wystarczy kliknąć na Zapisz, aby zapisać obecny stan układu ikon na pulpicie. Aby przywrócić ten stan, należy kliknąć na Przywróć wybierając przedtem odpowiednią pozycję z listy.

Jak uporządkować i zapisać układ ikon na pulpicie komputera? - zdjęcie 2

Oprócz podstawowej funkcji warto zajrzeć do zakładki Narzędzia, w której znajdziemy możliwość ukrywania kursora oraz ikon, konfigurację rozmieszczenia okien itp.

Jak uporządkować i zapisać układ ikon na pulpicie komputera? - zdjęcie 3

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: