INTERNETJak usunąć adres e-mail

Jak usunąć adres e-mail

Obecnie niemal każdy z nas ma założoną skrzynkę e-mail. Czasem zdarza się, że posiadamy ich nawet kilka, niemniej jednak z większości po prostu nie korzystamy. Kiedy postanawiamy uporządkować nasze konta i usunąć te, które tak naprawdę są bezużyteczne, okazuje się, że w niektórych przypadkach nie jest to tak proste, jakby mogło się wydawać. Poniższy poradnik pokaże jak krok po kroku usunąć skrzynkę e-mail oferowaną przez najpopularniejsze portale jak Google, Onet, czy WP.

 

Jak usunąć adres e-mail - zdjęcie

 

Gmail

Na początku chyba najpopularniejsza na świecie poczta, czyli Gmail oferowany przez światowego potentata Google. Na samym początku logujemy się do naszego konta. Następnie wybieramy USTAWIENIA (menu w prawym górnym rogu). Kolejnym krokiem jest wybór zakładki o nazwie KONTA I IMPORTOWANIE. Teraz przechodzimy do sekcji ZMIEŃ USTAWIENIA KONTA > INNE USTAWIENIA KONTA GOOGLE. W nowo otwartej zakładce klikamy w sekcję ZARZĄDZANIE DANYMI > USUŃ KONTO I DANE. Teraz pozostaje nam tylko potwierdzić chęć usunięcia konta. W tym celu zaznaczamy TAK CHCĘ USUNĄĆ SWOJE KONTO, a także TAK, PRZYJMUJĘ DO WIADOMOŚCI, ŻE NADAL PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚĆ...

 

Jak usunąć adres e-mail - zdjęcie 2

Jak usunąć adres e-mail - zdjęcie 3

Jak usunąć adres e-mail - zdjęcie 4

Jak usunąć adres e-mail - zdjęcie 5

 

 

Onet

W przypadku konta e-mail w serwisie Onet sprawa jest nieco mniej skomplikowana. Aby usunąć niechcianą skrzynkę wchodzimy na stronę poczta.onet.pl i logujemy się. Po zalogowaniu klikamy w nazwę użytkownika, która znajduje się w prawym, górnym rogu ekranu. Powinno rozwinąć się menu, z którego zaś wybieramy TWOJE DANE > DANE PRYWANTE. Z opcji, które się pojawią po wykonaniu wskazanych czynności wybieramy USUŃ KONTO, a następnie potwierdzamy znajdujące się tam oświadczenie. Robimy to poprzez wpisanie hasła do naszego konta. Na końcu klikamy USUŃ KONTO. Gotowe, właśnie pozbyliśmy się niechcianej skrzynki e-mail w serwisie Onet.

 

Jak usunąć adres e-mail - zdjęcie 6

Jak usunąć adres e-mail - zdjęcie 7

Jak usunąć adres e-mail - zdjęcie 8

 

 

Wirtualna Polska

Aby usunąć konto e-mail w serwisie WP musimy się zalogować. Po zalogowaniu klikamy w zakładkę OPCJE (górna część ekranu) i z menu, które się pojawiło wybieramy KONTO > MÓJ PROFIL. Właśnie zostaliśmy automatycznie przeniesieni do kolejnej strony, na której możemy znaleźć opcję USUŃ KONTO z charakterystyczną ikonką krzyżyka. Klikamy w nią. Wyświetlony zostanie komunikat informujący nas o konsekwencjach usunięcia konta, który potwierdzamy wpisując hasło (dół ekranu). Na samym końcu wybieramy szary przycisk oznaczony jako USUŃ KONTO. W ten sposób trwale pozbyliśmy się skrzynki na WP.

 

Jak usunąć adres e-mail - zdjęcie 9

Jak usunąć adres e-mail - zdjęcie 10

Jak usunąć adres e-mail - zdjęcie 11

Jak usunąć adres e-mail - zdjęcie 12

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: