INTERNETJak usunąć adres e-mail

Jak usunąć adres e-mail

Obecnie niemal każdy z nas ma założoną skrzynkę e-mail. Czasem zdarza się, że posiadamy ich nawet kilka, niemniej jednak z większości po prostu nie korzystamy. Kiedy postanawiamy uporządkować nasze konta i usunąć te, które tak naprawdę są bezużyteczne, okazuje się, że w niektórych przypadkach nie jest to tak proste, jakby mogło się wydawać. Poniższy poradnik pokaże jak krok po kroku usunąć skrzynkę e-mail oferowaną przez najpopularniejsze portale jak Google, Onet, czy WP.

 

 

Gmail

Na początku chyba najpopularniejsza na świecie poczta, czyli Gmail oferowany przez światowego potentata Google. Na samym początku logujemy się do naszego konta. Następnie wybieramy USTAWIENIA (menu w prawym górnym rogu). Kolejnym krokiem jest wybór zakładki o nazwie KONTA I IMPORTOWANIE. Teraz przechodzimy do sekcji ZMIEŃ USTAWIENIA KONTA > INNE USTAWIENIA KONTA GOOGLE. W nowo otwartej zakładce klikamy w sekcję ZARZĄDZANIE DANYMI > USUŃ KONTO I DANE. Teraz pozostaje nam tylko potwierdzić chęć usunięcia konta. W tym celu zaznaczamy TAK CHCĘ USUNĄĆ SWOJE KONTO, a także TAK, PRZYJMUJĘ DO WIADOMOŚCI, ŻE NADAL PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚĆ...

 

 

 

Onet

W przypadku konta e-mail w serwisie Onet sprawa jest nieco mniej skomplikowana. Aby usunąć niechcianą skrzynkę wchodzimy na stronę poczta.onet.pl i logujemy się. Po zalogowaniu klikamy w nazwę użytkownika, która znajduje się w prawym, górnym rogu ekranu. Powinno rozwinąć się menu, z którego zaś wybieramy TWOJE DANE > DANE PRYWANTE. Z opcji, które się pojawią po wykonaniu wskazanych czynności wybieramy USUŃ KONTO, a następnie potwierdzamy znajdujące się tam oświadczenie. Robimy to poprzez wpisanie hasła do naszego konta. Na końcu klikamy USUŃ KONTO. Gotowe, właśnie pozbyliśmy się niechcianej skrzynki e-mail w serwisie Onet.

 

 

 

Wirtualna Polska

Aby usunąć konto e-mail w serwisie WP musimy się zalogować. Po zalogowaniu klikamy w zakładkę OPCJE (górna część ekranu) i z menu, które się pojawiło wybieramy KONTO > MÓJ PROFIL. Właśnie zostaliśmy automatycznie przeniesieni do kolejnej strony, na której możemy znaleźć opcję USUŃ KONTO z charakterystyczną ikonką krzyżyka. Klikamy w nią. Wyświetlony zostanie komunikat informujący nas o konsekwencjach usunięcia konta, który potwierdzamy wpisując hasło (dół ekranu). Na samym końcu wybieramy szary przycisk oznaczony jako USUŃ KONTO. W ten sposób trwale pozbyliśmy się skrzynki na WP.

 

2+2=