INTERNETJak usunąć konto na Instagramie?

Jak usunąć konto na Instagramie?

Nie zawsze założone konto na serwisie społecznościowym musi być na całe życie. Niekiedy chcąc odpocząć od zabierających czas „społecznościówek” decydujemy się na zdecydowany krok – usunięcie konta. Sprawdźmy więc, jak usunąć konto na Instagramie?

W pierwszej kolejności logujemy się na swoje konto na Instagramie, a następnie wchodzimy w edycję profilu.

Jak usunąć konto na Instagramie? - zdjęcie

Następnie w prawym dolnym rogu klikamy na „Chcę usunąć swoje konto”.

Jak usunąć konto na Instagramie? - zdjęcie 2

W następnym kroku wystarczy podać powód odejścia (wybrać z listy) i zatwierdzić wszystko klikając na „Trwale dezaktywuj konto”.

Jak usunąć konto na Instagramie? - zdjęcie 3

Obecnie prywatność i anonimowość w Internecie po prostu nie istnieje. Niemal każdy może oglądać nasze zdjęcia, poznać nasze dane, znajomych, rodzinę itp. Co prawda wiele zależy od naszych ustawień, ale jeśli chcemy całkowicie pozbyć się konta np. na Instagramie, jest na to prosty sposób.

 

Trwałe usunięcie konta na Instagramie sprawia, że wszystkie nasze dane, zdjęcia, kontakty oraz wpisane do tej pory informacje będą trwale i całkowicie usunięte. Dlatego też jeszcze przed usunięciem konta warto wykonać kopię zapasową wszystkich zdjęć, aby nie utracić ich bezpowrotnie.

 

Aby całkowicie usunąć konto na Instagramie należy odwiedzić specjalnie przeznaczoną do tego stronę, którą można znaleźć tutaj. Podczas wypełniania formularza należy podać przyczynę chęci dezaktywowania i usunięcia konta. Wszystko potwierdzamy wpisując ponownie hasło do konta.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: