INTERNETJak w internecie zarobić pieniądze?

Jak w internecie zarobić pieniądze?

W sieci odnajdziemy dziesiątki artykułów jak zarobić pieniądze w internecie. Czasem jesteśmy mamieni obietnicami setek euro za klikanie w odnośniki przez kilka minut dziennie, innym razem serwisy obiecują kokosy za drobne wpłaty na rozpoczęcie działalności. W Internecie można zarobić pieniądze, ale nie będzie to wcale proste. 

 

Nie licz na szybki zarobek za wchodzenie na witryny reklamodawców. Musisz zająć się czymś konkretnym.

 

Masz pomysł na stronę internetową? Opracuj plan, zacznij przygotowywać treści, wykup domenę i wybierz odpowiedni CMS (system zarządzania treścią). Możesz założyć bloga tematycznego lub duży serwis, ale mierz siły na zamiary. Samodzielnie nie stworzyć portalu, ale jeśli jesteś ekspertem w jakiejś dziedzinie, przekuj pasję w sposób na zarabianie pieniędzy w internecie. Mając poczytnego bloga czy stronę internetową, możesz zarobić na reklamach (np. Google AdSense), współpracy z twórcami produktów będących w obszarze twojego zainteresowania czy tekstach sponsorowanych. Pamiętaj: od założenia strony do pierwszych pieniędzy może upłynąć sporo czasu, a założenie strony internetowej wiąże się z opłatami za serwer, domenę, grafikę czy przygotowanie techniczne. Im więcej zrobisz samemu, tym lepiej, ale pewnych kosztów nie unikniesz. 

 

Jak w internecie zarobić pieniądze? - zdjęcie

 

Dużym rynkiem jest YouTube. Dzięki dużej popularności tego serwisu, możesz założyć kanał i szybko zacząć zarabiać. Wymaga to systematyczności i eksperckiej wiedzy w jakimś temacie lub - poczucia homoru, dużej ilości pomysłów na tworzenie materiałów wideo. 

 

Może znasz się na jakiejś dziedzinie, ale nie masz zapału na tworzenie własnego miejsca w sieci? Poszukaj istniejących portali i witryn, o urgruntowanej pozycji, może one chciałby twoje artykuły, zdjęcia czy materiały wideo za umówioną opłatą. Wówczas możesz liczyć na umowę o dzieło, po ustaleniu szczegółów współpracy z redaktorem naczelnym czy właścicielem serwisu. 

 

Jak w internecie zarobić pieniądze? - zdjęcie 2

 

Jeśli masz świetny sposób, na unikalną rzecz w internecie, możesz spróbować stworzyć startup, czyli serwis wprowadzający nową jakość w internecie. Liczy się pomysł. Środki może zebrać m.in. dzięki serwisom crowdfundingowym np. wspieram.to. 

 

Ciekawą drogę mają osoby związane z nowymi technologiami i grafiką. Możesz wyspecjalizować się w pisaniu skryptów do zarządzania treścią, kodowaniu szablonów witryn czy tworzeniu layoutów, czyli wyglądu stron internetowych. Nie brakuje pracy dla osób wyspecjalizowanych w grafice - ekspozycji produktów, tworzeniu reklam graficznych: statycznych i multimedialnych. Graficy mogą sprzedawać swoje dzieła przez serwisy internetowe np. Activeden.net czy GraphicRiver.net. 

 

Jeśli masz smykałkę do fotografii, możesz wystawić zdjęcia na stocki, czyli bazy ze zdjęciami, których licencjonowanie kosztuje pieniądze. Każde wykupienie licencji na wykorzystanie zdjęcia, zasila twoje konto. Serwisy dające możliwość zarobku fotografom to np. Shutterstock, iStock czy Getty Images.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: