SOFTWAREJak w Paincie zrobić czarno-biały obraz?

Jak w Paincie zrobić czarno-biały obraz?

Nie jest wielką tajemnicą, że program Paint nie jest zaawansowanym narzędziem graficznym, mimo to niektóre funkcje wystarczą do podstawowej edycji grafiki i zdjęć. Jeśli chcemy wykonać podstawowe operacje na zdjęciach i nie chcemy instalować dużych i trudnych w obsłudze programów, warto poznać wszystkie sztuczki w Paincie. Tym razem sprawdźmy, jak zrobić czarno-biały obraz.

W pierwszej kolejności wybieramy zdjęcie, które chcemy edytować, a następnie otwieramy je w programie Paint np. klikając prawym przyciskiem myszki na pliku i z menu kontekstowego wybierając Edytuj. Następnie zaznaczamy całe zdjęcie narzędziem zaznaczania (możemy również nacisnąć klawisze Ctrl+A).

Jak w Paincie zrobić czarno-biały obraz? - zdjęcie

Istnieją dwa sposoby na zmianę kolorystyki zdjęcia. Pierwszy z nich nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Aby go sprawdzić, przechodzimy do narzędzi programu Paint (przycisk w lewym górnym rogu), a następnie wybieramy pozycję „Właściwości”, a następnie w okienku „Właściwości obrazu” zmieniamy kolory na „Czarno-biały”.

Jak w Paincie zrobić czarno-biały obraz? - zdjęcie 2

Po kliknięciu na OK a następnie potwierdzeniu komunikatu, możemy ocenić efekt. Gdy jest niezadowalający, wychodzimy z programu Paint NIE ZAPISUJĄC pracy. Następnie znów otwieramy zdjęcie w tym programie i przechodzimy do drugiego sposobu. Tym razem znów przechodzimy do narzędzi Painta, najeżdżamy kursorem myszy na opcję „Zapisz jako” i z menu po prawej stronie wybieramy opcję „Inne formaty”. Następnie w oknie z listy formatów wybieramy „Mapa bitowa monochromatyczna”. Aby zapisać zdjęcie nadajemy mu nazwę klikamy na OK.

Jak w Paincie zrobić czarno-biały obraz? - zdjęcie 3

A oto efekt:

Jak w Paincie zrobić czarno-biały obraz? - zdjęcie 4

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak w Paincie zrobić czarno-biały obraz?

  • ~ Zappy Wiedziałem, że paint jest kiepskim programem, ale nie myslałem, że będzie aż tak badziewny XD
  • ~ dikusk oj niestety nie działa
  • ~ Paulina M. Dzięki, pomocny artykuł :)

PARTNERZY SERWISU: