SOFTWAREJak w Wordzie zrobić akapit?

Jak w Wordzie zrobić akapit?

Niektórzy program Microsoft Word traktują jak poważne narzędzie pracy, dlatego też umiejętność formatowania tekstu jest bardzo ważna. Jednym z podstawowych narzędzi redaktorskich jest z pewnością akapit. Sprawdźmy więc, jak go tworzyć i konfigurować.

W pierwszej kolejności otwieramy lub tworzymy dokument z tekstem, który będziemy formatować. Standardowo tekst wyrównywany jest do lewej strony, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zmienić narzędziami w zakładce Narzędzia główne i w sekcji Akapit. Znajdziemy tam cztery przyciski. Wystarczy zaznaczyć interesujący nas fragment tekstu lub cały akapit, a następnie wybrać rodzaj wyrównania: do lewej, do prawy, do środka oraz wyjustowanie.

Jak w Wordzie zrobić akapit? - zdjęcie

Oprócz tego możemy dowolnie konfigurować interlinię i odstęp pomiędzy wierszami, jak również regulować (zmniejszać lub zwiększać) wcięcie akapitu. W tym celu korzystamy z przycisków ze strzałkami w lewą lub prawą stronę. Możemy również skorzystać z klawisza TAB na klawiaturze, aby wykonać jednorazowe wcięcie nowego akapitu.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: