INTERNETJak zablokować reklamy w Firefox?

Jak zablokować reklamy w Firefox?

Dostęp do Internetu w ostatnich latach rozprzestrzenił się z zadziwiającą szybkością. Jeszcze kilka lat temu wielkim komfortem było stałe łącze w domu o prędkości 1 Mb/s, dziś coraz większą popularność zyskuje mobilny Internet LTE. To wszystko wpływa na komfort przeglądania stron WWW, choć jest jeden, niewielki problem – REKLAMY! Radzimy, jak sobie z tym poradzić w przeglądarce Mozilla Firefox.

 

Szybkie łącze z pewnością poprawia komfort przeglądania stron internetowych – wszystko przebiega szybko i sprawnie. Niestety na niektórych stronach jesteśmy wręcz zasypywani reklamami. Niekiedy są one dyskretne i nie przeszkadzają, innym razem denerwują, utrudniają lub całkowicie uniemożliwiają przeglądanie danej strony. Na szczęście rozwiązanie tego problemu nie jest trudne – wystarczy zainstalować specjalną wtyczkę do przeglądarki. 

 

Aby raz na zawsze poradzić sobie z ogromną większością wyskakujących i rozpraszających uwagę reklam w przeglądarce Mozilla Firefox, wystarczy zainstalować dodatek o nazwie Adblock Plus ze strony addons.mozilla.org

 

Jak zablokować reklamy w Firefox? - zdjęcie

 

Po instalacji dodatku wystarczy ponownie uruchomić przeglądarkę, a następnie wybrać listę filtrów, które chcemy używać. W tym celu, po ponownym uruchomieniu Firefoxa, w oknie wyboru filtrów, z rozwijanej listy wybieramy pozycję „Wybierz inny zestaw”. Następnie przewijamy listę zestawów na sam dół i zaznaczamy „PLgeneral (polski)”. Aby zapisać wszystkie zmiany klikamy na „Subskrybuj zestaw”. 

 

Warto pamiętać, że czasami Adblock Plus blokuje zbyt wiele, np. niezbędne do obsługi strony animacje lub przyciski. W każdej chwili jednak możemy dodać wybraną stronę do wyjątków, lub po prostu wyłączyć dodatek na czas przeglądania strony, na której pojawiają się problemy. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: