SOFTWAREJak zablokować wyskakujące reklamy?

Jak zablokować wyskakujące reklamy?

Zapewne wielu z Was często denerwują różnego rodzaju wyskakujące reklamy internetowe, okienka po-up z ofertami czy całe mnóstwo bannerów na portalach internetowych, które w znacznym stopniu ograniczają widoczność właściwych treści. Jest sposób, aby się ich permanentnie pozbyć. Jak to zrobić? O tym przeczytacie w dalszej części tekstu.

 

Jak zablokować wyskakujące reklamy? - zdjęcie

 

Nieważne jakiej przeglądarki internetowej używacie. Obojętne czy jest to Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome czy Internet Explorer. Dla każdej z nich dostępne są specjalne, darmowe aplikacje o nazwie AdBlock oraz AdBlock PRO, które już na zawsze uwolnią Was od niechcianych reklam i wyskakujących okienek. Proces instalacji pokażemy na przykładzie przeglądarki Google Chrome. Niemniej jednak dla wszystkich pozostałych wygląda on bardzo podobnie.

 

Jak zablokować wyskakujące reklamy? - zdjęcie 2

 

Na początku odpalamy przeglądarkę i w wyszukiwarce Google wpisujemy AdBlock. Klikamy w pierwszy rekord, który został znaleziony. Zostajemy przeniesieni do sklepu aplikacji na podstronę z darmowym AdBlock'iem. Teraz wystarczy kliknąć w niebieski przycisk ZA DARMO znajdujący się w prawym górnym rogu. Wyświetli się komunikat informujący o nowym rozszerzeniu dla przeglądarki. Klikamy Dodaj i gotowe. Od tej chwili mamy w pełni działającą blokadę wyskakujących reklam. AdBlock PRO dodajemy w identyczny sposób. Plugin ten dodatkowo zabezpiecza przed innymi niechcianymi reklamami.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: